1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Periyodik kontroller

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 12 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

  1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba
    periyodik kontrol raporlarında akreditasyon belgesi sahibi olanlar mı sadece raporlama yapabiliyor.ayrıca raporlarda bu belgeleride vermek zorundalarmı.birde kendi bünyemizdeki makine teknikerine makinelerin bakım ve kontrollerini yaptırıp raporlamam için bir yerlerden belge filan almam lazım mı.yardımcı olur musunuz
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

    • Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Konu ile ilgili olarak;
    İş Ekipmanlarının Kullanımında sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre,
    Madde 7, 1. fıkra a bendinde
    1) Periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişilerce periyodik kontrollerinin yapılması,

    2) Çalışma şeklinde değişiklikler, kazalar, doğal olaylar veya ekipmanın uzun süre kullanılmaması gibi iş ekipmanındaki güvenliğin bozulmasına neden olabilecek durumlardan sonra, arızanın zamanında belirlenip giderilmesi ve sağlık ve güvenlik koşullarının korunması için periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişilerce gerekli kontrollerin yapılması,

    konularına yer verilmiş ve yine aynı yönetmeliğin Ek-3 'ünde ise BAKIM, ONARIM VE PERİYODİK KONTROLLER İLE İLGİLİ HUSUSLAR ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

    Sanırım size yardımcı olacaktır.

    http://www.isgforum.net/threads/iş-...sağlık-ve-güvenlik-şartları-yönetmeliği.4783/