1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Periyodik kontroller

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Ali Savul tarafından 4 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Ali Savul İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar imalatçıdan yeni alınan ve iş ekipmanı olarak tanımlanan makinalara yada basınçlı kaplara periyodik kontrol kullanmadan yapılmalı mıdır?
  Yasal mevzuat nasıldır?
  İyi Çalışmalar.
 2. ibratabey Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Erken bey. İsgu larinin sikintilari malum. Soruşturmalar, kazalar olumler, rucular vb. Ve bu aşamada isgu nin elinden geleni yapmasına rağmen hala mevzuatin ucu son noktada bize dokunuyor. Bu bağlamda birçok arkadasimizin cani fena halde Yannis durumda. Ülkede olan her is kazasinin ardında madur olan birde uzman tarafi var. Ve mevzuatlarin ibreside hep bizi gösteriyor. Genel mudur aciklamasinda biz bu sistemi doktor ve uzman üzerine kurduk derken isleyiste tam bir kumpasin ortasında kalmis durumdayız. Yani isi öğrendikçe bu isi birakmanin daha hayirli olacagini düşünmeye basladik. Su anda isi birakmayi dusunende 10 larca arkadasim var.

  Ve artik 5 aydir cikmayan ve ciktigindada pek hayrimiza olmayacak gibi görünen taslaktan sonrasindada toplu hareket etmenin zaman inin geldiği görüşü icerisindeyiz. Form sitenizde bununla ilgili ana sayfada bir anket yapabilir misiniz.

  Mesela ayin 1 inde tüm uzman arkadaşlar sozlesmelerini askiyaalabilir gibi.
 3. ibratabey Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Fare dağa küsmüş dağin haberi olmamis. Tepki olmayinca herşey yolunda zannediliyor herhalde. Ortaya bi tepki koymak lazim. Deri koltukta kanun cikarmak kolay ama sahada işlemiyor. SGK mufettisleri kok sokturuyor.

  Ve savcilarin ilk aklina biz geliyoruz.

  Birde bu mobing degilmi acaba. Bunu kime şikayet edecegiz
 4. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ
  Resmi Gazete Tarihi: 25.04.2013 Sayısı:28628
  İş ekipmanının kontrolü
  MADDE 7 – (1) İşyerinde kullanılan iş ekipmanının kontrolü ile ilgili aşağıdaki hususlara uyulur.
  a) İş ekipmanının güvenliğinin kurulma ve montaj şartlarına bağlı olduğu durumlarda, ekipmanın kurulmasından sonra ve ilk defa kullanılmadan önce ve her yer değişikliğinde ekipmanın, periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişiler tarafından kontrolü yapılır, doğru kurulduğu ve güvenli şekilde çalıştığını gösteren belge düzenlenir.
  ...
 5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  @Erkan Dündar
 6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Haber grubu çalışanlarımızdan bizi İSG konusunda güncel hususlarda haberdar etmeleri ve bilgilendirmeleri ayrıca sorulan sorulara yönetici olarakta faydalı şekilde doğru şekilde cevap vermeleri hususunda görevlerini ifa etmelerini istiyoruz.