1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Periyodik muayene-işe giriş muayenesi

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve emre sağırkaya tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Hande Günal Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    25833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba ;
    Bu konuda benim de bir sorum olacak biz de şirketimiz için bir OSGB den işyeri hekimi hizmeti alıyoruz, işyeri hekimi geldi ve yönetmelikteki işe giriş sağlık raporlarını personelleri görüp doldurdu kaşe imza vs. yapıldı ve hepsinden 7-8 tane tetkik istedi yani her personelden aynı tetkikler istendi yapılması gereken bu kadar mıdır? Biz bu doldurulan form ile tetkikleri özlük dosyalarında saklayacağız, başka yapılması gereken birşey var mıdır?
    Teşekkkürler.
  2. Oktay Yanık İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    760
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Özel Kurum
    İşyeri hekimi tetkik sonuçlarına göre görüşünü yazacak çalışabilir yada çalışamaz şeklinde sonra Güzelce onları dosyaların saklayın bu kadar.Tabi yapılan işin tehlike sınıfına göre periyodik muayenelerine unutmayın
  3. Hande Günal Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    25833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki bu işe giriş muayenesi ile periyodik muayene dediğimiz çalışma da gerçekleşmiş oluyor değil mi? yani tehlikeli sınıftayız bir dahaki kontroller en geç 3 yıl sonra tekrar yapılacak
  4. Oktay Yanık İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    760
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Özel Kurum
    Hande hanım tehlikeli sınıf işyeri için en geç 2 yılda bir periyodik muayenelerin yapılması gerekmektedir.Bu süre işe giriş muayenesinden sonra geçen süredir.Tabi işyeri hekimi gerekli görürse daha erken yapabilir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Kasım 2014 ---
    Özür diliyorum yanlış yazdım süreleri şu şekildedir

a) Az tehlikeli sınıftaki işyerlerinde en geç 5 yılda bir,

b) Tehlikeli sınıftaki işyerlerinde en geç 3 yılda bir,

c) Çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinde en geç 1 yılda 1,

defa olmak üzere periyodik muayene tekrarlanır. Ancak işyeri hekiminin gerek görmesi halinde bu süreler kısaltılır.
  5. Hande Günal Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    25833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok teşekkür ederim Oktay Bey.