1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Periyodik muayene raporunda sonuç ve açıklamalar nasıl yazılmalıdır?

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 13 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  merhaba arkadaşlar alttaşeronluk yaptığımız firmalar sağlık muayenesinin arka kısmındaki karar sonuç bölümünde şu ifadeyi görmezlerse sıkıntı yaratıyorlar ( yüksekte çalışabilir, ) yazmalı diyorlar bende şunu savunuyorum karar sonuç bölümüne olumsuz durumlar yazılır örnek olarak yüksekte çalışamaz , kulaksız çalışması sakıncalıdır gibi ifadeler bir fikri olan var mı doğru yoldamıyım yanlış yoldamıyım.
 2. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU
  Yayımlandığı R.Gazete : Tarih: 30/6/2012 Sayı : 28339

  Sağlık gözetimi
  MADDE 15
  ...
  (2) Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışacaklar, yapacakları işe uygun olduklarını belirten sağlık raporu olmadan işe başlatılamaz.
  ...

  Dolayısıyla, alınacak sağlık raporunda "gece çalışması yapabilir, yüksekte çalışabilir, kapalı alanda çalışabilir vb." yapılacak işe uygunluğu belirten ifadeler bulunmalıdır.