1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Periyodik muayeneye reddeden personeller

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve Murat ÇAYCI tarafından 11 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herkese merhaba öncelikle, ben bir firmanın İSG koordinatörüyüm. bazı çalışan özel güvenlik personelimiz, zamanı gelmesine rağmen anlaşmalı olduğumuz sağlık kurumuna gitmeyi reddediyor. "yol paramı verin, mesai yazın giderim yoksa gitmem, doktor buraya gelsin" vs gibi durumlarla karşılaşılıyor. bunlarla alakalı ne tür yaptırımlar uygulanabilir? herhangi bir kanun, yönetmelikte bu konuyla alakalı birşey yazıyor mu? ben bulamadım şimdiden ilginize teşekkür ederim.
  2. Oktay Yanık İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    760
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Özel Kurum
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLIĞI KANUNU
    İKİNCİ BÖLÜM
    İşveren ile Çalışanların Görev, Yetki ve Yükümlülükleri İşverenin genel yükümlülüğü
    MADDE 4 – (4) İşveren, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin maliyetini çalışanlara yansıtamaz.

Bu maddeye bakılırsa işçi HAKLI.Ya hizmet çalışılan işyerinde verilecek yada işçi hizmetin alınacağı yere götürülmesi gereklidir.Çünkü bu şartlar dışında işçiye bu durum maliyet yüklemektedir.(Yol parası bile olsa)
  3. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet,
    ben de aynısını yazacaktım. doktorun oraya gelmesi gerekiyor ya da sizin doktora gidecekleri ulaşımı sağlamanız
  4. Murat Turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    En kısa yol mobil sağlık hizmeti veren bir firma ile anlaşıp ki ben firmamda öyle yaptım bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
    ama şu var özel güvenlik personeli diyorsunuz.Sanırım anlaşmalı olduğunuz güvenlik firmasının elemanları, bu sorunu onların çözmesi gerekiyor.....
  5. Oktay Yanık İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    760
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Özel Kurum
    İSG hizmetlerinden ana işveren sorumludur.Taşeron firmadan da hizmet alsa ana sorumlu asıl işverendir.
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Konu başlığını görünme muayene olmak istemediklerini düşünmüştüm.
    Çözümü çok basit olan bir yol için böyle şeylerle uğraşmayalım arkadaşlar.
    Eğer 1-2 kişi ise araçla götürüp gelelim. Hem işlemlerimiz daha hızlı olur. Yok 10 ve üzeri kişi var ise bu durumda sağlık ekibinin iş yerine gelip yerinde hizmet vermesini sağlayalım. Belki iş yerimizin diğer hijyen koşulları vb. konusunda da ek tavsiyeler alabilirsiniz.
    Sizin durumunuzda herhangi bir yaptırım söz konusu değil.
    Kolay gelsin.
  7. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara. kazasız belasız günler..
  8. Murat Turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Aralık 2014 ---
    oktay hocam bu konuda haklısınız,benim demek istediğim raporları istemek murat'ın sorumluluğu evet ama çalışanlarla ilgili taşeron firma bu stresi çekmeli murat değil.
  9. Oktay Yanık İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    760
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Özel Kurum
    Kesinlikle katılıyorum.En azından çalışanlara bu konuda uyarıda bulunmalı gerekiyorsa ulaşımını sağlamalıdır.
  10. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Peki ilk girişte karşılamak gerekir mi? Çünkü raporu alıp çalışmadan kaçabilir
  11. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İlk işe girişte şart değil ,sonuçta daha personeliniz değil ...zaten, rapor sonucuna göre çalışabilirlik uygunluğu alacak ve iş başı verilecek..