1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Personellerin firmalara gönderilmesi

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve isg.ozgur tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. isg.ozgur İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar merhaba,

  Bir güvenlik firması pek çok yere güvenlik görevlisi gönderiyor. Bunlar küçük bankalar, ofisler olmakla beraber hastahaneler, avmler gibi büyük yerlerde olabiliyor. Şimdi bu firmanın görevlilerine iş güvenliği uzmanı olarak hizmet vermem isteniyor. Bazı yerler 1 tane güvenlik oluyor. Örneğin bir avm'de 2 tane güvenlik var. Ben şimdi oranın risk analizini mi yapacağım? acil durum eylem planı nasıl olacak? bunları tam olarak anlamış değilim. Yardımcı olabilir misiniz bu konuda.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Öncelikle firma bünyesinde anlaşmalı olduğu ve çalışanını görevlendirdiği yerlere görevlendirme yapmadan önce;

  • Güvenlik görevlisi yetki sertifikası ve eğitmleri,
  • İş başı eğitimi ve gideceği yer ile alakalı özel oryantasyon eğtimi,
  • Sağlık muayenesi ve kendine has sağlık tetkikleri ile sağlık raporunun alınması,
  • Personelin gideceği yer ile alakalı görevlendirme yazısının yazılması ve işyeri özel tehlike ve riskleri konusunda bilgilendirilmesi,yapılmalıdır.
  Gelelim Risk değerlendirmesi ve Acil durumlara;

  Güvenlik firması kendi çalışanı ve personel görevlendirmesi yaptığı işyeri özel koşullarınıda dikkate alarak kendi risk analizini ve acil durum faaliyetlerini hazırlayarak yönetime sunması gerekmektedir.Özellikle güvenlik firmalarının kendi içlerinde acil durum faaliyetler ile ilgili bakanlık yönetmeliklerine göre hazırlanmış acil durum prosesleride mevcuttur ayrıca.Diğer yandan avm veya banka da görevlendirilmiş çalışanları çalıştırılılan yerlerde ana firma yada avm yönetim olarakta kendi analiz ve acil durum politikalarını geliştirmeleri ve kendi aralarında koordinasyonu sağlamaklada yükümlüdürler.

  Sevgiyle kal..
 3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Erkan hoca zaten gerekenleri harfiyen yazmış.
  Bu güvenlik görevlileri de bir şekilde hizmet verecekleri yerlerde alt işverene bağlı çalışan konumundalar. Her ne kadar kendi acil durum eylem planları da olsa aslolan çalıştıkları yere özel olan durumun da değerlendirilip, eğitimi alan kişinin eğitimli olduğu ekipte görev almasını sağlamaktır. Tabi burada da üst işverenin planlamasında buna dikkat etmesi gerekecektir.