1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Petshop risk analizi .. yardım

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Naz Olgaç tarafından 20 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar petshop risk analizi örneği olan veya bu konuda fikri olan var mıdır acaba? şayet yoksa bir market gibi mi düşünmek lazım sizce?
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    hiç çalışma yapmadığım bir risk grubu fakat market gibi düşünmeyelim petshoplarda görüntü itibariyle şirin olsa da taşıdığı mikrop, virüs, kıl, tüy, vbden dolayı çalışanlara ve müşterilere hastalık bulaştırma potansiyeli olan hayvanlar, ne tatlı şeymiş derken alabileceğimiz bir pençe darbesi ısırk vb den dolayı yine potansiyel tehlikelerdir
    biraz abarttım galiba:p
  3. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    estağfurullah bizim işimiz bu abartmak :)) şaka bi yana yani ben aslında bu mama tasma ıvır zıvır kısmı için market gibi mi düşünsem dedim ama söylediğiniz kısımlar cidden detay ve bilgi isteyen kısımlar. ayvayı yedim galiba :))
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hayvanların rutin aşıları ve ilaçları yapılmış olmalı, dışkılarının uzaklaştırılması önemli.. parazit kontrolü yapılmalı.. aşı ve ilaç belgeleri olmalı. Veteriner kontrol belgesi ve ithalsa ilthal belgesi olmalı. Varsa seçeresi olmalı
  5. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    ben genel tabirle abartmıştım, Koray bey de ilmi kısmını abartmış, ilerleyen saatlerde daha bilmediğimiz ne riskler varsa onlarıda paylaşır arkadaşlar....
    bakalım nasıl çıkacaksınız bu risk analizinin içinden :D
  6. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çoook teşekkür ederim hem de çookk çokk teşekkür ederim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Eylül 2013 ---
    hiç bi fikrim yok Allah kerim deyip yapıcaz artık bişeyler bunu en sona bırakayım da moralim bozulmasın bari :)
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hayvandan insana geçen çok hastalık var aşı önemli... kuduz, karaciğer ve beyin kisti, ensefalit vs.. aşıları tek tek kontrol edin. Parazit testide isteyin. Bunları yapmak zorundalar zaten. :/
  8. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    sona bırakma başlamışken bitir ben sona bıraktığım zaman işverenin telefonuyla gözüm açılıyor. NOLDU BİZİM ŞU RİSK RAPORU diyor:(
  9. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Biyolojik risk etmenleri önemli ve tek tek irdelenmeli.
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
  11. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aa süper bu kadar bilgiden bişeyler çıkarırım artık herhalde çok teşekkür ederim
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Birde teşükkür butonuyla teşekkür etseniz süper olacaktı :)
  13. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Eylül 2013 ---
    pardon yoğunluktan böyle ince şeyler düşünemedim :))
  14. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İngilizce kaynak buldum, bir tanesini doc.google üzerinden çevirdim artık düzenlemek sana kalıyor. umarım petshop için hazırlamış olduğun risk değerlendirmesini burada bizlerle paylaşırsın. İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

15. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    umarım hazırlayabilirim hala cesaret edip başlayamadım :S
  16. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayvanlarla ilgili iki belge daha paylaşıyorum. Bu belgelerdeki bilgileri bir şekilde risk analizine dönüştürebilirsin. Bir haberde okudum pet shop tan kaçak köpek birini öldürmüş. Kafeslerin güvenliği de eklenmeli

Ekli Dosyalar:

17. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yönetmelik ve bu bilgilere bakıp ortaya bi karışık yapıcam sanırım ama bunu en sona bırakıp daha detay yapmaya çalışıcam. teşekkür ederim başlayıp bitirdiğimde paylaşıcam.
  18. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  19. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    özellikle şu son mesajdaki eki okumanı öneririm. aradığın bilgiler burada yer alıyor.
  20. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    belki biraz daha çalışırım üstünde ama şimdilik böyle oldu arkadaşlar imla vb hatalar olabilir detaylı bir düzeltme yapmadım

Ekli Dosyalar: