1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Petshop risk analizi .. yardım

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Naz Olgaç tarafından 20 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yangın, kimyasal ve ergonomik risklere, KKD kullanımlarına, kullanılan ekipmanların sterilize edilmesini de ekleyebilirsin.
  2. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tamamdırr
  3. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya bir de kullandığın risk değerlendirme formun karışık geldi, daha yalın olabilir diye düşünüyorum
  4. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ilk kez yapmıyorum ben :) elim alışık buna çok basitlerini gördüm ama sevemedim
  5. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de internetten epeyce risk analiz formu indirdim, onları derleyerek bir tanesini referans alıcam. sana tavsiyem, risk analiz formlarındaki elektrik, zemin, kimyasal vb dalları excel sayfasına aktarman. herhangi bir yerle ilgili risk değerlendirmesi yapacağın zaman elektrik, zemin vb genelde ortak tehlikeler olur ve sende burdaki bilgileri işletmedeki bilgilere göre kıyaslarsın...
  6. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    her hayvana göre riskleri yazarsan güzel olacaktır diye düşünüyorum gözden kaçırmadıysam tabi :D
  7. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    eleştirmek yapmaktan kolaydır ama termin tarihi bölümü açılmamış,mevcut tedbir kısmında ifadelerde" yapılmalı" gibi ifadeler kullanılmış bu durumda bunlar mevcut önlem olmazki,kayma -düşme tehlike midir (sonuçtur), tüzükler artık yasal dayanaklara konulmamalı,kabul edilebilirlik değeri ifadesi var örneğin risk sonucu yüksek çıkmış ,kabul edilebilirlik değeri " yüksek" olduğu sonucu ortaya çıkıyor,risk değerlendirme yapılma tarihini ve son geçerlilik tarihini gün-ay-yıl olarak yazın,firmanın nace kodu ve tehlike sınıfını da yazabilirsiniz,risk alan personel bölümünde diğer kısmı var bunu açın (taşeron,çevre,stajyer.....),....
  8. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    diğer sayfaları eklemedim buraya sadece petshop için bilgi olarak yeterli mi diye tavsiye almak için yükldim. tavsiyelerinizi dikkate alacağım teşekkürler
  9. Bülent Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32593
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    free
    güzel paylaşım olmuş
    teşekkürler
  10. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Naz hanım merhaba, öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Hazırlamış olduğunuz risk analizinde fazlasıyla hata mevcut. Hangi birini yazacağımı şaşırdım. örn 140 db, acil çıkış kapısı, genel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi,veteriner hekimlere işini nasıl yapacağını anlatmak bizim işimiz olmamalı vs vs Kanun yönetmelik vs daha iyi yorumlamanızı tavsiye edebilirim size. Çünkü meslektaşlarımın zarar görmesini tüm içtenliğimle istemem. umarım beni yanlış anlamazsınız iyi çalışmalar