1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Pideci ve market için risk analizi acil yardım

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Demir Uzun tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhaba yeni işgüvenlik uzmanı oldum. Bu hafta sonu bir pideci ve iki markette risk analizi yapıcam.Öncelikle sitenizide tüm risk analizi ile ilgili bilgileri okudum.
    Sizlerde danışmak istediğim konular.

1- Pidecide yapacağım risk analizi ile ilgili analiz örneği olan varmı?
    Bu arada bu işletmede geçen hafta fırın bacasının yalıtım malzemesi yanmış.Ayrıca bu işletmede motorlu çalışanlar ile evlere servis vermekte.

İlk denetimde yapmam gerekenler, acil eylem planı ,verilmesi gereken eğitimler ve KKD hakkında bana yardımcı olurmusunuz.

Analiz sonucunda destek elemanı olarak sadece imza atmadan ismim ve ünvanım geçmesi yeterli olurmu fiyata konusunda toplam 5 kişi çalışan 120 m2 bir alana sahip.

şimdiden tşk
  2. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    5 kişi için acil eylem planı yerine acil hareket planı hazırlamalısın. Eğitimler zaten yönetmelikle belirlenmiş durumda. dışarı çalışan motorlu personelde trafikte karşılaşacakları riskler, kkd, kullandıkları araçların durumları bakımları, müşteride karşılacakları riskleri belirle.
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Admin bey harekat planı yönetmelikte geçmiyor, 10 kişi altı olan yerlerde her ekibe 1 kişi yeterli diyor...4 ekip var zaten sıkıntı yok..

1-risk değerlendirmesinde olduğu gibi dökümantasyon hazırlanmalı,
    2-Acil durumlar talimat haline getirilmeli,
    3-4 adet ekip var ekipler kurulmalı(bu ekiplerede destek elemanı istiyor yönetmelik)
    4-Acil durum telefon ve planları hazırlanacak
    5-Yılda 1 kez;
    • Söndürme ve kurtarma tatbikatı,
    • İlkyardım tatbikatı,
    • Acil durum Kaçış tatbikatları yapılacak.
    6-Acil durum ekipleri, dışarıdan yada özel işi bilenler tarafında gerekirse destek alınarak eğitim verilmesini istiyor.
    7-Acil toplanma alanın belirlenmesinden bahsediliyor,
    8-Acil durumları gerekli şartlara göre belirlenmesi gerektiğinden bahsediyor...vel hasılı risk değerlendirmesi ile kafa kafaya önemli kıldı bu işi yönetmelik o yüzden düşük fiyatlar vererek kendinizi heder etmeyin derim.iş risk analizi kadar zor.
    9-Çok tehlikeli yerlerde 30 kişi üzeri,tehlikeli işyerleri için 40 kişi ve üzeri,Az tehlikeli işyerleri için 50 kişi ve üzerinde bu ekipler kurulmalı diyor..
    10-10 kişi ve altında her ekip 1 kişi yeterlidir diyor..
    Erkan DÜNDAR
  4. Daha geniş ve kapsamlı bilgilerinizi bekliyorum. Bu analizin sonucuna kadar geçen tüm aşamaları burdan takip edebilirsiniz.
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  6. Yanlış anladınız risk analizini tamamladığımda sizlere sunucam ve yaptığım tüm işlemlerde sizden destek almak istiyorumBu sitenin amacı bu değilmi?
    Ayrıca bu sitede siz deneyimli uzman arkadaşların biz yeni başlayanlara yönetmelikden ziyada birazda deneyimleri ile yönlendirmesini bekliyorum.
    Bu yüzden risk analizi bölümünde aynı konular defalarca sorulmakta tşk
  7. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    ben acil hareket planı derken yanlış anlaşıldım galiba, acil eylem planı aynı şekilde hazırlanır yanlız 10 az çalışanı olan yerlerde ekipleri kurmak yerine dış birimlerle(polis, itfiye gibi) irtibatı sağlamak üzere bir personel atanır.
  8. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Demir Bey destek istemekte haklısınız zaten bu sitede bugüne kadar hep destek gordum kendi adıma her ne buradaki tecrübeli kişilerden faydalaniyor olsakta sonuç olarak buradaki herkes yasalar ışığında hareket etmekte diğer kanaatkâr durumlar size aittir burada ki herkes bazı durumlarda kanaat getirmislerdir ama herkes kendisine has durumları belirtse o zamanda sizin aklınız iyice karışır. Zaten bir haftasonuna sığdırmak zorunda değilsiniz daha çok zaman ayirirsaniz daha iyi olur bence.
  9. tigger İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tabi daha geniş bilgi verirebilirim hesap numarama alacağın paranın %70 ini yatır istersen ben yapim sende ben yaptım dersin daha iyi olur sende boşuna burda pc başında vakit geçirmemiş olursun gözlerine yazık ama dimi.....
  10. Turgut Pınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21507
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Guzel bir baslik olmus Demir bey biz yeni basliyanlar icin bir rehber teskil edicek.Bende dahil eminiki bir cok kisi bu surecde sizi yonlendirecektir. Erkan bey bu sitedebir cok kisiye yardimci oldugunu yaziarinda goruyorum. Ancak admin abinin ceklistlerinden faydalanacaksin sozu kendisine yakistiramadim.Ben vermeniz gereken egitimler hakkinda bu aksam detayli bilgi verebilirim.
  11. Beni düşündüğünüz için teşekürler. Yazdıklarımı daha dikkatli okursanız bu işlemler tarafımca yapılacağını sadece yönlendirme konusunda yardım istediğimi anlıyacaksınız. İşimi layıkı ile yapmak içindir çabam.Bir çok uzman gibi bir muhasebeci ile anlaşıp 100 tl ye internetten bulduğum analiz örneklerini aynen çıktı alıp işverene vermek istemiyorum.Bu sitede kaliteli insanlar var ve eminim bu süreçde bana destek olucaklardır.
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  13. tigger İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    senin kaliten ortada zaten copy - paste OKADAR......
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ve katılıyorum...
  15. Neye katılıyorsunuz beni tanımadan kim olduğumu bilmeden .Daha önce beğendiğiniz bir yazıya karşı bu şekilde bir tavır nekadar tutarsız olduğunuz anlamına gelmiyormu.Fake hesaplardan gelen daha ismi sanı belli olmayan kişilere katılmanıza şaşırıyorum.Balık baştan kokmuş.Sizlerin insanlara yardım etmekden ziyada egonuzu tatminden başka işiniz yok. Hata benim gibi sizi adam yerine koyan kişilerde benim bu sitde işim bitmiştir.
  16. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Demir bey, nasıl bir dünyada yaşamak istiyorsunuz merak ediyorum. Ekmek elden su gölden mantığı ile iş olmaz. Acemiyim ayağına burada yapacağınız işler için arkadaşlar emrinize amade kimseler değillerdir. Gönüllülük esasına göre bu sitenin var olduğunu hatırlatmak isterim. İstediğiniz bilgi istediğiniz anda önünüze gelmiyor diye kimseye hesap soramazsınız! Bu sitede emeği geçenler sitenin bu hale gelmesine kadar zaten mevzuatta belirtilen yapılması gereken şeyler hakkında hemen hemen her konuda bilgi ve rehber niteliğinde konuları yayınlamışlardır. Zahmet olacak ama lütfen biraz araştırın.

Profilinizde C sınıfı uzman yazmışsınız. Eğer öyle iseniz zaten nerede ne yapacağınızı bilmeniz gerekir! Belgeyi almış olmanıza rağmen (uzaktan eğitimler, yüz yüze eğitimler, stajlar vs. neticesinde) halen daha risk analizi çıkartamıyor, acil eylem planını oluşturamıyor, verilmesi gereken KKD ler hakkında bilgi sahibi değilseniz hiç bu işe bulaşıp insan hayatı ile oynamayın gidin yırtın o belgeyi. Bırakın bu işi... Asıl mesleğinize dönün.
  17. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    yeni iş güvenliği uzmanı oldum derken ? bu hafta sonu derken ? iyice çoluk çocukla piyasayı bitirdiler ya. yürü git az bir şey öğren risk analizi hemen yapılabilenin bir şey mi sanıyosun
  18. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü

bu muhabbeti kim çıkardı bilmiyorum. destek eleman demek iş yerinde çalışan sana işle ilgili tehlikelerden bahsedebilecek, işinde düzeltilmesi gereken durumları sıkıntılı iş saatleri vb. bilgiler verebilecek kişidir. Sen bu tanıma uyuyor musun. İşiniz gücünüz çakallık. Bakın sizleri bakanlığa şikayet edicem ve burda yazdıklarınızı da delil olarak göstericem.
  19. Son üç şahısa için yazıyorum siz gidin abiniz yorum yazsın.Fake hesaplarından birini kullanabilir.Bu arada bitirdiğiniz bölümlere bakınca yazdıklarınızı yadırgamıyor.Ben risk analizini siz yapın demedim.Bende hata.Allah yolunuzu açık etsin umarım bu iş kolu geçmişinizi unutturmasın.Anlayan anladı.

Konu kapandı Üyelik hesabımı şu an siliyorum.
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hem gaz verecen hem takip edecez..Bu platformda yöneticilerimiz takip edilir ve paylaşımları takip edilir..Her kesin işi gcü var vakit ayırıp sizlere hizmet veriyorlar....kimse burda şahsım ve site nazarında arkadaşlarıma posta koyamaz..konuyu ben kapatıyorum.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.