1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Pis suyun zararları ?

Konusu 'İş Hijyeni,Eğitimi ve Fizyolojisi' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar atıyorum temizlik kovalarında pis suyun uzun süre beklemesi sonucu ne gibi durumlar ortaya çıkar? Bu pis suyun vücuda alınması haricinde teması ile ne gibi rahatsızlıklar, hastalıklar oluşabilir ? Mesela dizanteri olur mu ?
 2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

  • Forum Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  İstanbul
  Sertifika Numarası:
  45334
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEZ MEDİKAL
  Teması ile derken deri üzerinden bir zarar vereceğini sanmıyorum ama yeterince temizlemezsek ellerimizi o pis el ile dokunduğunuz meyve sebzeler, ekmek, çatal kaşık sayesinde bir şekilde vücudumuza alırız o bakterileri.... sonuç olarak dizanteride olur, tifoda olur....
 3. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  bende o yönden düşünmüştüm eline falan bulaşır adam ağzına sürer gözüne sürer dizanteri tifo kolera vs.. oluşma ihtimali var. Tşk ederim.
 4. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  11423
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Durgun su her zaman mikroorganizma açısından risklidir,bırakın kirli suyu temiz suyun bile (örneğin uzun süre damacana da beklemiş suda ya da sürahide uzun süre beklemiş suda bile bir de az da olsa ışık alıyorsa organizma gelişimini çok rahatlıkla gözlemlersiniz(yeşilimsi yosunlaşma- elinizi değdirdiğinizde yapışan bir kitle).Mikroorganizmalar özellikle bakteriler suyu severler,banyoda küflerin mantarların oluşumu bu nedenledir ve çoğalmaları çok süratlidir.http://www.mikrobiyoloji.org/TR/Gen...10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF4A104B0BB01B54E0