1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Pk /senaryo güzel / imdb puanı 10 üzerinden 9 /3idiots kalitesinde/komedi/romatik/dram

Konusu 'Sinema ve Tiyatro' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  • Eğitim Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman



  Çoğumuzun 3 İdiots (3 Salak) filmi ile tanıdığı Aamir khan yeni filmi PK ile geri dönüyor.
  PK filminin 3 idiots ile bağlantısı yönetmeninin,senaristinin (Rajkumar Hirani) ve başrol oyuncusunun (Aamir Khan) aynı olması.

  2014 - Hindistan
  Tür : Dram , Komedi
  Süre: 152 Dak.
  Yönetmen : Rajkumar Hirani
  Oyuncular : Aamir Khan , Anushka Sharma , Boman Irani , Sanjay Dutt , Saurabh Shukla
  Senaryo : Rajkumar Hirani , Abhijit Joshi
  Yapımcı : Aamir Khan , Rajkumar Hirani



  KONUSU
  P.K. bi şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. P.K.(Aamir Khan) Daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır.P.K.'in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.P.K.'in sadık arkadaşları ve dostları olur. Kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. P.K.'in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.Film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bi şekilde ortaya koyuyor. Ayrıca basit, kahkaha dolu, insani bir aşk masalı da süregidiyor. Sonuç olarak ayrı dünyalardan gelen yabancılar arasında dostluk destanı işlenmiş diyebiliriz.



  YORUMLARDAN
  Aslında burada Aamir'den önce tebrik edilmesi gereken kişi 3 İdiot filmi ile karşımıza çıkan Rajkumar Hirani'dir.4 filmin son 2 sinde Aamir Khan ile çalışmış ve her filminde oldugu gibi bu filmde de toplumsal mesaj vermekten vazgeçmemiştir.Her filmde güldürüsü, eğlencesi ve sürükleyiciliğini bu filmde de konuşturmuştur.Ayrıca 3 İdiot kadrosundan 4 kişiyi tekrar kullanmış olması kendisine kadro oluşturdugunun göstergesidir. Bu filmde de karşımıza Hindistan'da ortaya çıkan en büyük sorun olan dini ele alıyor.Aslında film çıktığı anda birçok ülke de dini kötülüyor diye ağır eleştirilere maruz kalmıştı ancak filmin tamamını izleyen biri aslında PK gibi düşünmeye başlayacaktır


  1414097629_pk-2014-poster.jpg

  aamirpk-story_650_120614114740.jpg


  297430-aamir-khan-pk-3.jpg

  299586-pk-aamir.jpg

  a3497.jpg

  hqdefault.jpg

  XYyGn5.jpg



  pk-song-tharki-chokro.jpg
 2. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  aamir khan bollywood un yaşayan marlon brandosu cidden 3 idiots a bir mühendis olarak şahsen aşık olmuştum bu filmin de çok iyi olduğuna eminim.. ayrıca bu adam 1965 doğumlu yani 50 yaşında şu tipe bakarmısınız ben 28 yaşındayım adam benle yaşıt duruyo:))