1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Plaza inşaatında asansör kazası: bir işçi can verdi!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Beyazıt Casun tarafından 24 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kağıthane'de bir bankanın plaza inşaatında asansör teknisyeni olarak çalışan Emrah Kundur, asansör kabininin hareket etmesi nedeniyle, kabinle tavan arasında sıkışarak hayatını kaybetti. Olayı duyarak inşaata gelen teknisyenin kardeşi Ömer Kundur sinir krizleri geçirdi.
    Kaza, Kağıthane'de bulunan bir plaza inşaatında meydana geldi. Eksi 1 ile eksi 6 arasında çalışan asansöre bakım yapmak için asansör kabininin üzerine çıkan Emrah Kundur, asansörün bilinmeyen bir nedenle hareket etmesi sonucu asansör ile tavan arasına sıkıştı.

Teknisyenin birlikte çalıştığı arkadaşı bağırarak çevredekilerden yardım istedi. Olay yerine diğer çalışanlar ve itfaiyenin kurtarma ekibi geldi. Bulunduğu yerden çıkarılan Emrah Kundur’un hayatını kaybettiği anlaşıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı’nın yaptığı keşiften sonra Ömer Kundur’un cenazesi plaza inşaatından çıkarılarak, Adli Tıp Kurumu ’na götürüldü. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. (Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL/DHA)

http://www.radikal.com.tr/turkiye/plaza_insaatinda_asansor_kazasi_bir_isci_can_verdi-1384897

Ekli Dosyalar:

2. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Allah rahmet eylesin. Çok zor aliesine ateş düştüğü yeri yakıyor
  3. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ne zaman önlemler artacak bu arada orada birde gözetmen olması gerekmiyor muydu?
  4. Gizem Çamur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    104951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Doğan Grup
    Bakım ve onarım sırasında sistemin enerjisi kesilmeliydi. Belki o zaman böyle acı bir durumla karşılaşılmazdı.

Edit: imla
  5. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    onu zaten yapmaları lazım fakat bizim milletimizin kanında bize birşey olmaz düşüncesi dolaşıyor o yüzden onlar akıllarına gelmemiştir.
  6. Gizem Çamur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    104951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Doğan Grup
    verilen eğitimler, imzalatılan talimatlar hepsi boşa desene, bir kulağından girip öbüründen çıkıyor uyarılar
  7. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB
    O "bilinmeyen neden" değildir. O "işveren ne bahane bulacak zaman tanıyalım"dır. Allah rahmet eylesin, Allah ailesine sabır versin. Ve her iş kazasının ardından söylediğim ama asla gerçekleşmeyen cümlem; " Bu son olsun!"
  8. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynen öncelikle insanlara paranın canlarından değerli olmadığını aşılamak gerekli ondan sonra verilen eğitimler iş güvenliğine dönmeli aksi takdirde üzülere belirtiyorum ki böyle kazalar devam edecektir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Haziran 2015 ---
    Bu son olmaz ama iş veren ne kadar iş güvenliğine önem verirse versin öncelik çalışanın olması lazım şunu demeleri gerekiyor "önlem alınmadan çalışmam ben burada ama onun yerine emredirsin şef hemen hallediyorum şef yada malzemelerimi alıp yapayım şef" oluyor bunun yerine " Şef buradaki enerji kesilmezse ve yanımda gözlemci olmazsa çalışmam dese belki bir şekilde kazanın önüne geçebilirdi."
  9. ferdi şahinoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DETAM DANIŞMANLIK- SEÇİM OSGB
    Bilinmeyen bir neden diye birşey olamaz. Ya iş veren kendini kurtarmak için bahane arıyordur. Ya da elektrik kesilmesine rağmen asansörde çalışma olduğuna dair uyarı yazısı koyulmamasından ötürü elektrik tekrardan açılıp asansör hareket ettirilmiştir. Olan yaşamını yitiren personele ve ailesine oluyor. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına da acil şifalar...
  10. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Söylediğinize katılıyorum ama Etiketleme ve kilitleme olayını tam anlatamıyoruz millet yanlış anlıyor bu tür bakımlarda
    1. Etiketleme kilitleme işlemi yapılacak ve kilit sadece bakımı yapan personelde olacak.
    2. Çalışılan ortamda gözcü olacak
  11. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB
    Keşke Türkiye'de işler bu şekilde yürüyebilse. Çalışan istese ve işveren yapsa. Çalışanlarda işten çıkarılma korkusu olmasa da özgürce yaşama haklarına sahip çıkabilseler. Yine de olması gereken işverenin önlem alması. Çünkü bir noktadan sonra çalışanların sesleri çıkamıyor. Bana bir şey olmaz düşüncesinin dışında; en temel ihtiyaç olan beslenme ve barınma ihtiyacını nasıl karşılayacağını düşünmek insanları korkutan. Bu yüzdendir ki işveren tüm önlemleri almadıkça, şefler elini taşın altına koymadıkça, herkes işini yapmadıkça bu son olmayacak..
  12. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dilşat hanım haklısınız benim şuan çalıştığım şantiye çok iyi olmasa da iyi bu konularda çalışan önlem alınmasını istediği noktada yapılması gerekenler tam dört dörtlük olmasa da yapılıyor ama çalışanlar bunu başka şekilde yorumladıkları için önlem almamıza yardımcı olmuyorlar ve cezai işlem uygulandığı zaman neden bunları yapmadınız diyor ve yapılanları söylediğimizde geri adım atıyor.
  13. ferdi şahinoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DETAM DANIŞMANLIK- SEÇİM OSGB
    Söylediklerimiz bu plazanın asansör çalışmasında uygulanmış olsa bu kardeşimiz bugün vefat etmeyecekti. Tamamen ihmalkarlık ve personellerin kendine olan 'bana bir şey olmaz ' öz güveninden kaynaklı bir kaza. Umarım bunlar birilerine örnek olur da bundan sonra bu tarz kazalar yaşamayız.
  14. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hiç sanmıyorum öyle geldi öyle de gider ama şu olabilir işverenlerin ve çalışanların görüşleri değişirse dediğiniz olabilir.
  15. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Önce çalışanlar kendi canının kıymetini bilecek. Sağlık olmayınca para da iş de olmayacağını kafalarına yerleştirmeleri gerekiyor.
    Ama bizim toplumumuz çok bilinçsiz kendimizi süperman zannediyoruz bize bir şey olmaz zihniyetini silemiyoruz. Ne kadar ucuz insan canı hergün onlarca iş kazası oluyor sakatlanan ve ölenler cabası .
    Demek ki bizlere de bir şey oluyormuş.
    Gerçekten çok üzücü bir durum.
  16. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    O düşünceyi değiştiremiyoruz ama şöyle değiştirebiliriz çalışanlarımıza eğitimde bu konudan bahsedebiliriz.
  17. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Almayan almıyor. Şöyle örnekleyeyim bir ay önce yük asansörünün telleri kopma noktasına gelmiş ve düştü. Tamir ettirdik personeli toplayıp halatın durumunu gösterdim ve içinde siz olsaydınız ne hale gelirdiniz görebiliyor musunuz vb. şekilde konuştum . Bugün baktım ki yük asansörüne malzeme ile birlikte binip malzeme taşıyorlar.
  18. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir kere söylendiğinde almaya bilirler ama ısrarla aynı şeyi söylersek belki biraz değişme olur diye düşünüyorum.
  19. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    18 yıldır bu sektörde çalışıyorum. Ben söylemekten onlarda anlamamaktan usanmadılar.
    Ama tabi ki eğitim olmadan olmaz aralarında ulaştıklarımız , kazandıklarımız oluyor.
  20. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ne mutlu bizlere o zaman