1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Polisaj işlerinde kkd

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Merhaba Arkadaşlar,

  Polisaj işinde çok gürültü, çok fazla toz olan bir firmam var. Gürültü işini çözdüm işçiler kulaklık takıyorlar fakat gözlük ve maske olayını bir türlü çözemedim. Tam kapalı gözlük alıyorum biranda kapkara oluyor gözlükleri kullanılamayacak hale geliyor. Toz maskesi deseniz hemen filtreleri tıkanıyor. Hepsini iyi marka aldırdım birde ama fayda etmedi. Ne gibi bir çözüm yoluna gidebilirim ?
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  öncelikle ortamdaki tozu çıktığı kaynaktan çekme yöntemleri (doğru noktalarda kurulmuş doğru debide emiş- havalandırma sistemi) önemli ,ıslak çalışma,...
 3. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  havalandırma en öncelikli yapmanız gereken iş.bizde gürültü ve toz sıkıntısı var.kulaklıkdağıttım ama takmamakta ısrar edenler var.tozlo ortamda şimdi havalandırma yaptırmaya başlıyoruz.toz maskesi dağıtıyorum takmıyorlar beni deirtiyorlar.uyarı veriyom onu bile tınlamıyorlar.
 4. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama kafama takıldı sormam gerekiyor :)

  Tozlu ortamda kafaya lastikli dalgıç gözlüğü gibi gözlük mü kullanmak gerekiyor? Siz tozlu ortamlarda nasıl gözlükler kullandırıyorsunuz link atabilirseniz sevinirim?