1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Politeknik deprem güvenliği ve kentler broşürü

Konusu 'Faydalı Yayınlar' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 19 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Halkın Mühendisleri Broşür Dizisi’nin ikincisi yayımlandı. 17 Ağustos’un yıl dönümünde çıkan broşür “Deprem Güvenliği ve Kent” başlığıyla depremi, deprem ölçeğinde kentleri, yapıların güvenliği için yürürlüğe giren yasaları, deprem güvenli kentler için yapılması gerekenleri sıralıyor.

  Politeknik üyesi mühendislerin ortak emeğiyle hazırlanan “Halkın Mühendisleri Broşür Dizisi”nin ikincisi “Deprem Güvenliği ve Kent” broşürü çıktı. 17 Ağustos 99′ Marmara Depremi’nin 16. yıl dönümünde çıkan broşürde teknik ve bilimsel verilerle deprem, depreme ne kadar hazır olduğumuz, kentsel uygulamalar, acil toplanma alanları ve deprem gerçeğine karşı neler yapılabileceği anlatılıyor.

  Marmara Depremi’nden 16 yıl geçmiş olmasına rağmen, Van Depremi yeni ölüm ve acılarla yaşanmış olmasına rağmen kentlerin deprem güvenli olmasına yönelik adımlar atılmadı. Broşür aynı zamanda depremlerin yalnızca yıl dönümlerinde hatırlanmasına karşı kentine, parkına, meydanlarına, barınma hakkına sahip çıkan herkesin mücadelesi için hazırlandı. Broşür, depremden yola çıkarak kentlerin, yaşam alanlarının, barınmayı sağlayan konutların deprem güvenli olması talebinin yaşanabilir kent mücadelesinin adımı olarak ele alıyor.

  [​IMG]

  Kaynak: Politeknik.org.tr
 2. öznur furkan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  konutlarda deprem güvenliğin olmalı fakat şu soruyu sormadan geçemiyorum kanuları çıkaran devlet kamu kurumlarında depreme dayanıklımı ? vedeprem sonucu ölümler meydana gelse görevli iş güvenliği uzmanı suçlu olacak. ne denilmeli ?binayı boşalt boşaltılmadı şikayet edelim bu mümkün mü devlet durmadan kanun yapıyor yönetmelik yayınlıyor kendi uymuyor birileri öldü mü yargılayacak suçlayacak kişiler buluyor