1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Portekiz’de lejyoner hastalığı 5 can aldı, 264 kişi tedavi altında

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Gökhan Usta tarafından 18 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Gökhan Usta İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Portekiz’de lejyoner hastalığı 5 can aldı. 5 kişi yaşamını yitirirken, 264 kişi de tedavi altına alındı.
  Portekiz’de henüz kaynağı bilinmeyen lejyoner hastalığı 5 kişinin ölümüne yol açarken, Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva halka sakin olması çağrısında bulundu.
  Başkent Lizbon’un 30 kilometre kadar dışındaki Vila Franca de Xira hastanesinde ilk olarak teşhisi konulan lejyoner hastalığına yakalananların sayısının 264 olarak açıklayan Sağlık Bakanlığı, bunlardan 38′inin yoğun bakımda olduğunu duyurdu. 7 Kasım Cuma günü ilk olarak görülmeye başlayan lejyoner hastalığı pazar günü 3 kişinin ölümüne yol açarken, bugün itibarıyla bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısının 5 olduğu bildirildi.
  Sağlık uzmanları, akciğerde yerleşip zatürreye yol açan lejyoner hastalığındaki bakterinin insandan insana geçmediğini ancak su ve ya havalandırma sistemleri yoluyla bulaşabileceği açıkladı. Yetkililerin ilk olarak Vila Franca de Xira’daki su boruları tesisatlarını kontrol ettiği, halktan çeşme suyu içmemesi ve ya duş almamasının istendiği belirtildi.
  Bu arada Portekiz’de bir anda devletin en önemli sorunu haline gelen hastalıkla ilgili pazartesi günü bir mesaj yayımlayan ve halktan sakin olmasını isteyen Cumhurbaşkanı Silva, “Sağlık personellerine güvenmek zorundayız çünkü bu hastalığa bulaşmış olan kişileri iyileştirmek ve yardım etmek onların elinde” dedi.
  Öte yandan AB Komisyonu’nun da Portekizdeki gelişmeleri yakından takip ettiği ve hastalığın daha çok bulaşma olasılığına karşı Portekizli yetkililerden sürekli bilgi istediği kaydedildi.
  Kaynak: TRT HABER