1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Prım gunlerı uyarınca ust belgeye gecıs sınavları hakkında-riskyönetimi

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve A.Sait Külekçi tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. kiliccool İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    66103
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSS TURKEY
    bugün kalktı danıstay 10 idare mahkemesi yürütmeyi durdurdu artık c ler c b ler b a lar da a sen c isen 3 yıl görev yapıp sınavla b olacaksın sonra 4 yıl görev yapıp sınavla a olacaksın bu esnada7 yıl önce a olanlar yani şimdikiler evlerini arabalarını yatlarını çoktaaannnn almış olacaklar sende artık tavanın dibini ekmekle sıyırırsın ne diyelim afiyet bal şeker kaymak olsun buda böyle nihayet buldu hayırlı ugurlu olsun
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    benim konuyla alakam ve şahsi bir menfaatim de yok ama mesleki tecrübeye göre vakti zamanında B-A sınavına girme hakkı veya olma hakkı verilenler (net bilemiyorum, yanlışım varsa düzeltiniz) şimdi acaba neden benzer durumdan başkalarının faydalanmasına karşı geliyorlar? şimdi bakınız a sınıfı büyüklerimizi, abilerimizi, kardeşlerimize saygıyla bakıyoruz ve üstad diyoruz, size hak ta başkasına müstehak mı? kaymağı 300-500 kişi yesin, trilyonları götürsün bu doğrultuda gizli çıkarlar, menfaatler varsa yazıklar olsun. hem bu peşin hüküm nedir, C ise yapamaz, edemez, olamaz, tecrübesi varsa bal gibi de yapar efendim.
  3. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Bu olayda daha elem verici olay şudur bence. Tamam tecrübesiz olan arkadaşlarımızın çok tehlikeli sınıftaki yerlere bakma yetkisini alması bence saçma olduğu kadar riskli ama öteki taraftan da Hayatı boyunca İSG üzerine bir şey yapmayıp çalıştığı kurumun amirinin yazdığı bir resmi yazı ile zamanında A sınıfı olan ve yaptığı risk analizlerinde torna tezgahı olmayan bir yerde torna tezgahının risk analizini yapan ve dünyaları kazanan kan emicileri de ayırt etmek lazım. Yani diyorum ki sap ile samanı ayıracaksanız küçük büyük demeden yapmak lazım bu işi. Adalet ise her kese adalet kardeşim...
  4. Ayşe Selcen CANDAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Haliloğulları OSGB
    Yazıklar olsun...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Temmuz 2013 ---
    Şimdi bu aşama sonrası n'olacak? Karşı bir itiraz olamıyor mu???
  5. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence yapılması gerekenler şunlar olmalıdır
    c ler b ye, b ler de a ya sınavla geçiş hakkı tanınmalıdır ama herkez kendi sınıfına bakmak şartıyla
    şuanda c sınıfı uzman sayısı fazla ve kanun 2016 ya ertelendi uzman sayısı daha da artacak
    mesleki tecrübesi en az on yıl olanların sınavsız acilen bir üst sınıfa geçişi olmalıdır
    ver abi bu hakkı ne olacak sanki alttan akın akın c sınıfı uzman geliyor zaten
    b, a yetersizse bunlar olmalı
  6. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    arkadaşlar bunun kesinliğini nerden öğrendiniz ne sitede yayınlanan birsey buldum nede 170 böyle birşey diyor yazılı olarak bunun doğruluğu lazım bana yardımcı olabilirmisinz
  7. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    git gide umutlarım azalıyor bu işin uygulanmasını bizzat devlet istemiyor gibi sadece göstermelik gibi herşey başta bakanlığın kendisi yaptıklarının arkasında durmuyor. yayımladığı yönetmeliklerde bile bir sürü hata var... hakkımızda hayırlısı
  8. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    kesin bilgiye ulaşabileceğim biryer varmı
  9. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    dava dosyası ve tarihi var elimde ama sorgulama yapıp içeliği göremedim sorgulama yapabilen varsa haber vrsin: 10. daire 2013/219 ve 2013/920 esas no 30.05.2013 de verilmiş kaarar...
  10. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    sorgulanacak linkide verirseniz bnde deneyeyim
  11. Caner Akyol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34250
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bununla ilgili henüz net bir şey yok. az önce bakanlıkla görüştüm ve isg katip programına hala giriş yapılabildiği iletildi.
  12. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A sınıfları pastanın hepsini almak istiyor diyebiliriz genç arkadaslara önlerini tıkıyorlar zaten bir işe girmeden önce ilk soru tecrüben varmı yoksa eleniyorlar şimdi hiç alınmayaack sanırım bakanlıkta sınav yapacak...
  13. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    verdiğiniz dosya numaralarına baktım ama bunla ilgili değil galiba
  14. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    kusura bakmayın bende başka bir yerden aldım. birileri kraldan çok kralcı olmuş herhalde csgb da kesinleşen bişey yok diyor. burda iptal edildi diyenler acaba neden insanları yalan yanlış yönlendiriyor. analaşılıyor ki iptal yok henüz...
  15. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    dünden beri 170i 4. kez arıyorum öyle birşey henüz yok iki saat iki gün sonra haftaya ne olucağını bilemem diyor hepside bilgiye nereden kimden ulaştıklarını söylerlerse bilgiye ulaşan arkadaşlar bizimde kafamız daha netleşir yada bu bilgiye nereden ulaştığını açıklamak istemeyen arkadaslar paylaşmayın kafalar bir milyon oldu valla araştırmadığım yer kalmadı isggm.gov bilgilendirme platformundan takip edebilirsiniz dedi 170 ama orada bununla ilgili birsey bulamadım
  16. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    anlamsızmış, sildim.
  17. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    benim anlamadığım yürütmeyi durdurma 5. ayda verildi. diye yazmızsınız ama resmi gazetedec sınıfı uzmanların hangi iş kollaraına bakacağı ile ilgili tebliğ daha geçen ay yayımlandı. yani tebliğ yayımlandığında yürütme durduruldu ise bu tebliğ neden yayımlandı bakanlı yd üzerinden 2 aya yakın zaman geçmesine rağmen hala nasıl katip üzerinden c lerin görevlendirilimesine onay veriyor.... bunlarada cevap vermisisniz.
  18. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    bu dava 2. ayda açılmış bi dava
  19. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    hüseyin bey; mesajıma neden anlamsız şeklinde işaretlediniz anlam veremedim, sizin verdiğiniz esas numarasını sorguladığımda bu sonuç çıktı. bu esas numarası doğruysa şahıs tebliğe değil yönetmeliğe karşı dava açmış.
  20. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    dava ikinci ayda açılmış olabilir ama c lerin çok tehlikeli hangi iş koluna bakabileceği ile ilgili tabli 6. ayda yayımlandı. yani yürütmeyi durdurmadan sonra bu mantıksız ve bakanlık görevlendirmelere devfam edeyor bende diyorum ki 5. ayda c lerin çok tehlikeli işe bakmasının yürtnmesi durduruldu ise 6. ayda neden tebliğ yayımlandı. ve bakanlık neden c lerin üst sınıflarda görevlendirlkmesine devam ediyor...

ve ben sizin yazını anlamsız bulmadım eğer böyle bir sonuç varsa sonuç ile şu anki durum arasında bağ kuramıyorum..