1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Prım gunlerı uyarınca ust belgeye gecıs sınavları hakkında-riskyönetimi

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve A.Sait Külekçi tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    bu dava numarası baska bir davaya ait bence
  2. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işverenlere iyice rezil rüsfa olduk adamlar yeter artık diyecek hale geldiler.bizlerinse sabrı deneniyor...
  3. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Ben alo 170 i aradım bana bir email adresi verdiler detaylı olarak oraya emaıl attım bana gelen cevabı aynen yazıyorum.
    • RE: Çok tehlikeli yerler hk.‏
    Ferdi Karakaya (fkarakaya@csgb.gov.tr)
    Kişilere ekle
    14:29

Kime: serkan balkan​

Mustafa Bey

Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararından dolayı sözleşme yapabilme imkanınız bulunmamaktadır.

İyi çalışmalar.

From: serkan balkan [mailto:scorp1on_7@hotmail.com]
    Sent: Thursday, July 25, 2013 5:29 PM
    To: Ferdi Karakaya
    Subject: Çok tehlikeli yerler hk.
  4. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Keske alo 170 ide bilgilendirselerde onlarda bize kesin birsey soyleseler
  5. iyice oyuna döndü bu iş ...Cidden dalga geçiyorlar insanlarla ...

allah bin belasını versin bu bakanlığında bu ülkede ki zihniyetinde yeter arkadaş bir yasa çıkardınız milleti rezil ettiniz amaç çalışanların veya işverenin daha iyi koşullarda çalışması daha iyi koşullarda daha üst düzeyde çalışma ortamı değil ki umurlarında olsun adam gibi iş yapsınlar !
  6. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Arkadaşlar;gün içinde bakanlıktan bir arkadaşımla görüştüm bilgi kesin.Tebliğ iptal edildi.Buna göre mesleki yeterliliği de olsa c sınıfı bir uzman a sınıfı uzmanlık yapamayacak.
    Bunda benim şahsi olarak menfaatim oldu.İş verenim bu işin başında yeraltı kömür ocağında görev yapacak a sınıfı bir uzmana 3000 tl ödemeye razıydı,bulamazsa 4000 e de razıydı ama işi benim yapabileceğimi öğrenince para vermek istemedi bende atama yaptırmadım ve işverenimle bayağı bir gerildik.Gelinen noktada bulsun şimdi bir a sınıfı uzman çalıştırsın.Bu durumdan mağdur olan arkadaşlarım için se gerçekten üzüldüm.Ama torba yasayla sınav hakkı verilecek önümüzde çok zorlu bir sınav maratonu var.Sonuç olarak mesleki tecrübesi olan arkadaşlarımız bir şekilde en azından b sınıfı uzman olabilecekler ve geçici de olsa a sınıfı uzmanlık yapabilecekler.Şimdiden hepimize kolay gelsin.
  7. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Sirketleri isyeri sahiplerini hazir olmamalarini dusuneceklerine birazda calisani emek harcayani umutlanani dusunseler keske kendilerine oyuncak edindiler oyuncak olmaknicin para emek harcadik sanirim...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2013 ---
    Peki isg katipten sozlesme yapanlar nolucak bakanliktaki arkadasinizdan bunu ve dosya numarasini.ogrenebilseniz keskede elimizde yazili bir kaynak olsa ne guzel olur
  8. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Bakanlıktaki kişiler arkadaşımızda olsa ekabir insanlar fazla uzatmaya gelmez:) .İsg katipten yapılan sözleşmeler iptal olcak.
    Pardonda Gizem hanım ben sadece ulaştığım bir bilgiyi paylaştım;nesini beğenmediniz?
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Resül bey bazen beğenilmez bilgi paylaşımı bu hususta üyeler özgürce rey kullanabilirler.ama sizde cevap hakkı doğuyo tabi.bende merak ettim niye beğenmemiş Gizem hanım..gene kopacak ortalık bu konu başlığı altında..:)
  10. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel

:D
  11. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Ben bazen telden giriorum.ve ekrani.kaydirirken elim geliyor kusura bakmayin artik suan gordum ve degistirdim..
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    resul bey sözüm meclisten dışarı bilgi mahiyetinde paylaşılan yani kişisel yorum olmayan şeyler bile beğenilmedi, anlamsız şeklinde işaretlenebiliyor, bu da insanın canını sıkıyor, sağlık olsun. bu iptal isg katip'ten sözleşme yapanlar için acaba hak kaybı olmaz mı?
  13. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sözleşmeler iptal olacakmış iş müffetişi yaardımcısı arkadaşla konuştuk yakında bir sınav yapılacak hayat bir sınav zaten önemli sınavı obur tarafta vereceğiz .... en azınadan mevzuaat ..
  14. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Resul bey haklısınız.A sınıfı uzmanın 3000-4000 liraya hizmet vereceğini hiç sanmıyorum.15000 liradan başlıyor A sınıfı uzman ücreti.O da bulabilirse.
    Bu sınava doğrudan mı girilecek arkadaşlar,kursa gitmeden.
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    "Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir"
  16. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    GEREKLİ AÇIKLAMA BAKANLIKÇA YAPILACAK
  17. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyici oyuncak oldu herşey bunu da eline yüzüne bulaştırmayı başardılar helal olsun...
  18. Levent Kon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44722
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çimsataş
    Bugün itibariyle, İSG-KATİP 'Teki duyurudur!!

26.07.2013

Çok Tehlikeli İşlerde Görevlendirilebilecek (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları Hakkında Önemli Duyuru !!!

Bilindiği üzere 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” in, 31/01/2013 tarih ve 28545 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle eklenen Geçici 2 inci maddesinin birinci fıkrasına açılan dava sonucunda Danıştay 10.Dairesince 2013/919 Esas no ile ilgili maddenin yürütmesinin durdurulması kararı verilmiştir.
    Bu itibarla, konu ile ilgili taleplerin işleme konulmasına hukuken imkân bulunmamakla birlikte bahsi geçen dava süreci takip edilerek verilecek nihai karara göre tarafınızca işlem tesis edilmesi uygun olacaktır. İSG-KATİP üzerinden bu konu ile ilgili işlemler durdurulmuştur ve bu madde doğrultusunda yapılan sözleşmeler askıya alınacaktır.
    Bilgilerinize rica olunur.

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı - İSG-KATİP - v4.13.07.24
  19. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    sonunda açıklama gelmiş şimdi muallakta olan seydee bundan sonra ne olacagi acaba sinav yapılacakmı
  20. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınavı yapmasına yaparlarda arkasından iki gün sonra sınavıda iptal ettik derler...