1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Prım gunlerı uyarınca ust belgeye gecıs sınavları hakkında-riskyönetimi

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve A.Sait Külekçi tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    hayırlısı demek lazım :))
  2. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    bakanlık utancından tüm duyuruları kaldırmış :)
  3. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    duyuru isg katipte hala duruyorr
  4. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya böyle bişey olamaz emek hırsızlığı flan değil sonuçta alakasız birisi inşaat şantiyesinde çalışacağına ben kendi branşımda uzman olarak çalışacaktım...ben neden c sınıfı olarak b a olmak için yıllarca uğraşayım ki o zaman bir hak vermişsiniz 2 ay sonra geri almaya çalışıyosunuz böyle birşey olamaz!!!
  5. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki nasıl itiraz edeceğiz?
  6. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    can bey sizin 750 pirim günü çalışmanız varmıydı
  7. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gizem hanım ben şu anda inşaat mühendisi olarak çalışıyorum ve yaklaşık 700 günüm var yani eylül ayında doldurucam kasımda da sınava giricem..durumum buydu..şu anda mayısta sınava girmiş olup belgeyi almış olan ve a sınıfı olarak çalışan arkadaşım var...
  8. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    erken atılmıssınız meslege sanırım ;)
  9. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    okuldan mezun olup çalışmaya başladım 2 sene oldu işte..durumum buydu faydalanmak istiyordum bu yasadan ama bizim ülkemizde neyin garantisi var ki kim bilir yılbaşına kadar daha neler çıkacak...
  10. Levent Kon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44722
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çimsataş
    Dünde belirtmiştim, 1996 yılından beri çalışıyorum ve eskiden 3 yıl belgelendirilidiğinde B ; 8 yıl belgelendirildiğinde direkt A sınıfı belge için sınava girilebiliyordu. Birgün birden bire sadece " C " olabiliyormuşuz.
    Yeni belgeyi 2006 da başlayıp , 2011 de alabildim ve sürekli iptaller yüzünden ancak 2012 Haziran'da kullanmaya başlayabildim.
    Burası Türkiye sadece bu gibi olaylar kimine fırsat kimine de sorun oluyor.
    Hakkımızda hayırlısı , herşeye hazır olmakta fayda var!!
    Kolay gelsin.
  11. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Olacaklar sırasıyla şöyle, A sınıfı uzmanlar ganimet bulmuş gibi olacak, şu durumda bile 15-16 bin tl maaş isteyenler 30-40 bin Tl ye çıkarlar , sonra işverenler isyan eder aynen temmuz ayında yaşananlar gibi ocak 2014 gelince hoop kanun 1 sene daha ertelenir. Sonra herkese geçmiş oldun , zaten ilk ertelemeden sonra herkes in gözünden düştü bu mesele ikinci erteleme ile iyice sümenaltı olur.
  12. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    40 yıllık maden mühendisleri A sınıfı uzmanlar çalışıyor bizde ve durumları Allahlık sen A sınıfı uzmanların halini taş kömürü emeklilerini aldıkları paranın 100 de birini hakediyorlarmı bence her zaman B>A :)
  13. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Yanlışlık olduğu için sevindim, iyi günler.
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    katılmamak mümkün değil, bakanlık düzenleme yapacak, sınav olacak, kriterleri sağlayanlar sınava girip kazanacak, belge alacak çok afedersiniz ölme eşeğim ölme, bu kanun bir daha uzar.
  15. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence şöyle olucak a sınıfı uzmanlar şimdi istediğinin iki üç katını isteyecek bazı güçlü işverenler de bakanlığa başvurucak bakanlıkta böyle olmaz işverenler mağdur oluyor diyerek sene sonuna kadar bu yürütmeyi tekrar onaylayacaklar 3 ay sonra unutulucak...
  16. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    biz bütün bu olanları görebiliyoruz A sınıfı uzmanların faiş fiyat talebinde bulunacaklarını bakanlık göremiyormu?bakanlık bunu önüne ya uzmanlar kendi bunyesinde memur olarak çalıştıracak yada meslek odalarının yptıgı gibi belirli bı ücretlendirme yapacak
  17. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uzmanlık mesleğinin ayağa düşmemesi için olması gerekenlerden biri de o, bakanlık fiyat belirleyerek tüm uzmanları bir havuzda toplayacak, Mesleki tecrübesine göre sıra ile atamasını yapacak, bu sayede uzman da müfettiş gibi çalışmış olur. Ne şiş yanar ne kebap.
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu iş teknik nezaretçiliğe dönüşecek ve aynı sorunlar kör düğüm olacak.çünkü uzmanlığın alt yapısı Teknik nezaretçiliktir hiç bir fark yok.
  19. Bu kararı verenlerin alnından öpmek lazım...İlk defa bu ülkede düzgün karar alındı bence bu konuda...İş güvenliği uzmanlığını bu karar ile p.ç etmekten kurtardılar.Adam Mühendis olabilir ama firmada mühendis olarak çalışmayabilir ama A sınıfı olacak bir cacık bilmeden..Bu uzmanlık işi tepeden inme olmaz sindire sindire olur..Umarım Yönetmeliği tamamen kaldırırlar..Başka bir düzenleme gelir ...
  20. Onur NEZER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10010
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar,
    Bence mesele A, B, C olma meselesi değil..Bu gün hala ülkemizde iş kazaları yoğunlukla devam ediyorsa bu bizim toplumsal sorunumuz.. Bakıyorum herkes rant peşinde.. yok hak yenilmiş, kimi sıva girememiş..Bırakalım A,B meselesini de bu topluma ne kadar faydalı olabiliyoruz ,kaç çalışanı bilinçlendirebiliyoruz ona bakalım bence... A,B düzeyleri ortadan kalksın işini iyi yapan iyi para alsın..İşini iyi yapamayan zaten soluğu içerde alacak.. Bu kadar önemli bir konuyu gene toplum olarak maddiyata döküyoruz:(