1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Prım gunlerı uyarınca ust belgeye gecıs sınavları hakkında-riskyönetimi

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve A.Sait Külekçi tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    prim gününüz 3000 günden fazla ise A sınavına gireceksiniz şubat ta muhtemelen
  2. murselcaglar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş teftiş kuruul grup başkanı derki katip üzerinden sözleşme yaptığın gün itibariyle gün sayılmaya başlar. katip öncesi içinde bakanlığıa gönderilen dilekçenin tarihi baz alınır. bu işletmenin yasal igu su bu şahıstır diye
  3. Çıkmamış Tebliğden Ümit Kesilmez Mi Diyorsunuz.
  4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    konu farklı ;bu ekim ayında yayınlanacak ve isaf fuarında bakanlık yetkililerinin belirttiği torba yasa 55.madde ile ilgili , C sınıfı iş güvenliği uzmanlarından 3000 gün ve üstü prim ödeyenler(bu prim ödeme gün sayısı ne iş yaparsa yapsın geçerli) A sınavına girebilecekler
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Eylül 2013 ---
    isaf fuarında bahsedildi,yönetmelik hazır onay için gönderilmiş
  5. Yönetmelik taslak olarak yayınlanmadan mı RG'de yayınlanacak?
  6. murselcaglar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    10 yıl bir proje bürosunda cad çizimi yapmış bir proje mühendisi A sınıfı İGU olacak. risk analizi yapacak patlamadan korunma dökümanı hazırlayacak. makina ve ekipmanlar ile ilgili eğitim verecek. eğitim planı hazırlayacak. kimyasalları tanıyacak filan. biri beni inandırsın buna
  7. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    güzel soru fakat cevabını bilmiyorum
  8. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugün oto yıkama yağlama servisinde muhasebecisinin öncülüğünde osgb ile yapılan bir risk analiz formu gördüm. Arkadaşlar risk analizi demeye bin şahit... Muhasebecinin baktığı şirketler için hazırlanmış tek bir form var ve her yere aynısını koymuşlar. Kompresör var risk analizinde yok, araç çukuru var risk değerlendirmesinde yok, zemindeki pis su var biyolojik risk yok, ergonomik risk yok... Bu nasıl bir meslek icra ediştir!!! Bu hizmetin bedeli sadece 100 TL...
  9. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkaşlar 3000 prim güne direkt a sınıfı ve 1500 e b ayrıca 1800 e bden a ya geçiş için sınav hakkı verilmesi imzaya mı verilmiş yani o aşamaya kadar geldimi
  10. Yunus Hangüney İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2014 ---
    iyide eğer danıştay iptal ettiyse aklı nered idi sınavlar yapıldı millet o kadar emek para ve umut verdi . işlerini ona göre ayarladı eee. danıştay benim canım şimdi bakmak istedi şimdi mi bozuyorum dedi.. ey danıştay maden çok kıymetli sizlere göre yanlış ise niye zamanında müdahil olmadınız. birtek sizn mi aklınız çalışıyor. bu yasa çıkınca 3 beş kişi mi rantı yiyecek kimseye bırakmayacak. sizler mi herşeyin en iyisini biliyorsunuz. eğer bu iş doğruysa çok berbat oldu..o zaman bizlerde kazanılmış haklarımızdan dolayı mahkemeye verelim..
  11. Levent Kon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44722
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çimsataş
    Bu çok eski 23 temmuz 2013 tarihli bir haber, gözden kaçmış herhalde.
    Zaten A ve B sınavları açıldı. İstedikleri kadar belge oluştu.
    Bundan sonrası "yine bir değişiklik olmazsa " yönetmelikte belirtildiği şartlarda yükselme olacaktır.
    Kolay gelsin.
  12. Murat Sayar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18702
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çukurova Gayrimenkul
    Aralık ayında afedersiniz ama pirim günüyle yükselme sınavı saçmalığı olmayacak demi?
  13. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kanunda değişiklik olmazsa yapılamaz ama burası Türkiye Muz Cumhuriyeti, kesin konuşmamak lazım... :)
  14. Temmuzda 3. yılım doldu ve şimdi b sınıfı kurs için 2000-2500 tl masraf yapacağız. Bizede birayrıcalık yapsalarda kursa gitmeden sınava girsek. Bize haksızlık yapıldı. Pirimle sınava girenler B sınıfı veya A sınıfı için kursa gitmeden direkt sınava girdiler.
  15. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu hatayı hatayla kapatmaktan başka birşey olmaz. O da yanlıştı böyle bir uygulama da yanlış olur.
  16. Sami Aşkın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98293
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR BENDE 26 YILLIK TECRÜBELİ ÖGRETMENIM AMA İSG YI KITAPLARDA OKUDUGUM KADARIYLA BILIYORUM BU KANUNLA 2 SINAVA GIRDIM ÖNCE C SONRA A OLDUM ANLIYACAGINIZ BU PIYANGO BIZE VURDU AMA NE YAPALIM KANUNU BIZ YAPMADIK SADECE ISTIFADE ETTIK