1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Prefabrik yapı işlerinde yüksekte çalışmalarda emniyet ve güvenlik nasıl sağlanmalıdır?

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Umut Y.Kurşun tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Umut Y.Kurşun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  selam prefabrik ev villa kurulumda çatıda emniyet kemeri kullanabilme şansımız varmıdır , yüksekte çalışma için nasıl bir önlem alınmalı yüksekte çalışma montaj.jpg
 2. Umut Y.Kurşun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge  Prefabrik ev yapımı montajı
  yüksekte çalışma için nasıl bir tedbir önerirsiniz arkadaşlar , emniyet kemeri bağlıyacak yer yok ?
 3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  araç üstünde çalışma örneğini daha önce paylaşmıştım ona benzer yan tarafta her iki zemine direkler dikilir ve üst kısmına yatay yaşam hattı çekilir,emniyet kemerleri de bağlanır(yoyo uygun olur sanırım)
 4. murat907 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14963
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  BİREYSEL
  Ersin Bozkurt un daha önce paylaştığı resim ekte.Bunları (portatif çelik direklerde kullanabilirsin) yapının uygun kenarlarına uygulayarak yatay yaşam hatları çekerek gerçekleştirebilirsin.Köşe direklerinin koyulacağı yerleri hesaplarken, düştüğü andaki salınımlarıda göz önünde bulundurmalısın(düştüğünde fazla salınımla beraber duvara veya başka bir yerede çarpabilir die).Direklerin topraklamasınıda unutmamalısın.İyi çalışmalar.

  Ekli Dosyalar:

 5. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  evet yatay yaşam hattının direğe bağlantı noktası doğru konumlandırılmalı ve ayrıca yoyo kullanılmalı.Kaya grubununda araç üstü çalışma için sattığı hazır bir ürünü var