1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Preslerde iş güvenliği önlemleri eğitsel sunum

Konusu 'Sunumlar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    SUNUM İÇERİĞİ:
    1. HİDROLİK VE MEKANİK PRES TANITIMI
    2. PRESLERDE İLGİLİ CE REFERANSLARI
    3. PRESLERDE RİSK ANALİZİ YÖNTEMİ
    4. PRES TEHLİKE SEVİYESİ VE GÜVENLİK KATEGORİLERİ
    5. PRES EMNİYETİ HAKKINDA BAZI SORULAR
    6. PRESTEKİ TEHLİKELER VE TEMEL EMNİYET TEDBİRLERİ
    6.1MEKANİKSEL TEMEK TEDBİRLER
    6.2 MEKANİK PRESLER
    6.3 HİDROLİKPRESLER

Ekli Dosyalar:

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sakarya1994...:))...sitede araştırma ve arama yapmıyorsun...
  3. sakarya1994 İSGforum Üyesi

yapıyorum :D ama bunlar yetersiz benim için :D
    daha ayrıntılı olası gerekiyor :D
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    öncelikle pres makineleri çeşitleri ve çalışma şekilllerini ve de kullanım amaçlarını yaz..sonra
    bu makinelerde;
    hangi kişisel koruyucular kullanılmalı,
    makine üzerinde alınması gerekli tedbirler neler,
    çalışan kişi üzerinde yapılması gerekli çalışmalar neler,
    etiketleme yada renk kategorizasyonu neler,
    işaretleme ve levhalar ve de uyarı işaretleri neler,
    pres makinlerinde tehlike ve riskler neler,
    kaynağında yok edilmesi gereken uygunsuzluklar neler,
    hangi tür pres makinler kullanılmalı,
    presler de hangi tür önlemler alınmalı,
    alınması gerekli eğitimler neler,

bunlar konu başlıkların ayrıntı sende saklı kaynaklar bol bu kaynaklardan ayrıntıyı sen bulacaksın çıkartacaksın ve proje haline getireceksin ve en önemlisi yorum katacaksın..:)
  5. sakarya1994 İSGforum Üyesi

6. sakarya1994 İSGforum Üyesi

erkan abi ben sana şöyle anlatayım üniversite 1 ögrencisiyim 1 sınıf makine bölümnde okuyorum iş ğüvenliği ve işçi saglıgı dersineden ödev aldım.Ödevimde şu Preslerde iş ğüvenşiği en fazla 10 sayfa olucak resimlerde yaralarnıla bilir bana 7 sayfa arkalı önlü a4 kagıdı dolacak şekilde bilgi lazım ... senin verdigin başlıklara baktım ama döküman bulamadım bana yardımcı olurmusun lütfen çıldırıcam :S 2 hafta sonra ödevi teslim etmem gerek lütfen yardım edermsiniz :S çok tşkler
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben bunun ötesinde ödevini hazırlayan olurum..sana konu başlıkları verdim..artık senin devreye girmen lazım..sadece eğitsel sunumu kullansan gene o 10 sayfa ödevini hazırlasın..bazen çok yoruluyorum başka nasıl yardımcı olayım hani yanımda olsan beaber oturur yazar çizeriz güzel bir proje ödev çalışması olur..konu başlıkları belli sadece google bile yeter sana..
  8. sakarya1994 İSGforum Üyesi

gerçekten ama gerçekten google yazıyorum fakat başka konular ile ilgili bir çok pdf dosyalıu çıkıyor sizin bana tavsiye edebileceginiz bir site bir pdf vs warmı sizin yapmış oldugunuz sunum harika fakat yetersiz bnm için ...
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    pdfler,sunumlar,vs. vs...onlar kaynak bu kaynaklardan ihtiyacın olanları alıp yazacaksın,başlıklarını belirliceksin kopyala yapıştır yapma bu ödev seni uzmanlaştıacaktır..sancı çekmek istemiyorsun..senin yerinde olsam gider 1 -2 günümü bu preslerde çalışmaların yoğun olduğu bir işyerine alsana döküman..orda çalışan en basit işçi kitaplarda bulamıyacağın bilgiyi sana verirler...
  10. sakarya1994 İSGforum Üyesi

şu zamanlarda internetten arayıpda bulamadıgımız şeylerde warmış ögrenmiş oldum :S