1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Preslerde iyileştirme

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Nilay Akkan tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar,
  Aşağıdaki fotoğrafta bulunan pres makinesinde ikidir iş kazası yaşanmaktadır. Küçük kare saç malzemeyi kalıp içine yerleştirirken orta parmak ve yüzük parmak uzunluğundan dolayı kalıbın altına girmekte. O sırada çalışan dikkatsiz davrandığı anda malzemeyi yerleştirirken parmağı kalıbın altında olduğu anda bir anda ayak pedalına basarak parmaklarının sıkışmasına sebep olmaktadır.
  Kalıbın şeklinden dolayı maşa kullanımı mümkün değil, eksantrik ve eski bir pres olduğu için ayak pedallarına zaman rölesi uygulanamıyor. 2. iş kazasından sonra aldığımız karar; kalıbın şeklini maşa kullanılabilir şekilde yapmak ya da parmakların kalıbın altına girmeyecek şekilde dizayn edilmesi.
  Bu konuda başka önerilerinizi beklemekteyim.
  İyi çalışmalar.

  Ekli Dosyalar:

 2. engincevre İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80998
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  çift el buton uygulamayı düşündünüz mü?
 3. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  hava kavramalı pres değildir, o yüzden çift el butonu olmuyor