1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Preslerde periyodik kontroller nasil olmali

Konusu 'Site Kullanım Rehberi' forumundadır ve halil ibrahim böcek tarafından 13 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. halil ibrahim böcek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    150697
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YÖNETİM AKADEMİSİ--YEPSAN GRUP
    HERKES'E İYİ ÇALIŞMALAR..

-PRESLERDE PERİYODİK KONTROLLER NASIL OLMALIDIR.
    -PERİYODİK KONTROLLERDE UYGUNLUK İÇİN NELERE BAKIYORLAR

BU KONULAR HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR YARDIMCI OLABİLİR Mİ ACABA

KAZASIZ GÜNLER DİLERİM
  2. Nur Bahar ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    56731
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Presin satın alındığı veya muadil ürün satan firmalardan teknik bilgi alsan daha iyi olabilir...
  3. halil ibrahim böcek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    150697
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YÖNETİM AKADEMİSİ--YEPSAN GRUP
    Schuler marka 1969 yılı üretimi presler araştırdım ama net bir sonuça ulaşamadım.
  4. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
  5. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    255513
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sayın meslektaşım;
    "Tezgahların periyodik kontrolleri hakkında" olan konu başlığındaki yazıları okumanızı tavsiye ederim. Özellikler preslerin kontrolleri makine mühendisleri tarafından standartlara uygun yaptırılmalı ve raporlanmalıdır. TS EN 692+A1 ve TS EN 693+A2, TS EN 574+A1 şeklindedir. (İş ekipmanlarının güvenli kullanım yönetmeliği EK III madde 2.4.) Konu ile ilgili firma arayışın olursa özelden firma ismi önerebilirim.
    Eğer kendi bünyenizde, bakım onarımın yapacağı periyodik bir bakım listesi isterseniz dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir:

Çift el butonu uygun çalışır vaziyette mi (ikisine aynı anda bastığında çalışması)
    Sersör sistemi çalışır durumda mı?
    Acil stop butonu çalışır durumda mı?
    Bakım onarım kartları mevcut mu?
    Makine kullanım talimatı ve isg talimatları makine üzerinde asılı mı?
    Makinenin basınç, yağ, yay, civata,koç, mil, yay gibi teknik kontrolleri düzenli yapılıyor mu?
    Elektrik pano ve makine topraklaması var mı?
    Uyarı etiketleri ve levhaları var mı?
    Açık/hareketli aksamlar kapatılmış mı?