1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Presli bi yerde çalışma için s1, s2, s3 cinsi iş ayakkabılarından hangisini kullanmalıyız?

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  bu kkd' lerle ilgili presli bi yerde çalışma için s1, s2, s3 cinsi ayakkabılar var bunlardan hangisini kullanmaları mantıklı olur ? Birde lazer kullanımları için gözlükle, sıcakta kor alevde çıkarılan gözlükler nasıl olmalıdır?
 2. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  S1 normal, S2 çelik burunlu, S3 çelik burun ve çelik ara tabanlı diye biliyorum. Buna göre seçim yapabilirsiniz.
 3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  çelik burun yerine kompozit burun denen bir iş ayakkabısı da var, seçenek olarak düşünebilirsiniz, sıkışma anında çeliğin ayak parmaklarını kesme olasılığı daha fazla, kompozit için ise fazla bir şey henüz diyemiyeceğim
 4. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Evet çelik burunlularda içeri doğru eğilip parmakları veya ayağın ucunu kesme riski var. Kompozit en mantıklısı. S3 tipi tabandan girebilecek çivi vida gibi risklere karşı önlem o yüzden öyle bir risk yoksa S3 e gerek yok, S2 yeter bence..