1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Preste ölen oğlunun patronundan şikayetçi olmadı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve sezgi146 tarafından 24 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Okul harçlığını çıkarmak için çalıştığı fabrikada başı pres makinesine sıkışınca can veren 13 yaşındaki çocuğun babası, 'maddi ve manevi zararlarım karşılandı' diyerek, 'tam kusurlu' bulunan fabrika sahibinden şikayetçi olmadı


  Olay, 14 Mart 2013’de merkez Adana'nın Yüreğir ilçesi Keresteciler Sitesi’ndeki Koç Plastik’te meydana geldi. İlkokul 7’nci sınıf öğrencisi Ahmet Yıldız, okuldan arta kalan zamanlarda plastik fabrikasında çalışmaya başladı.
  Yaklaşık 2 ay çalışan Ahmet Yıldız’ın başı, numuneleri almak isterken plastik enjeksiyon makinesine sıkıştı. Yaralanan çocuk, işyeri sahibi Ali Koç tarafından Adana Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
  >>>OKUL HARÇLIĞI İÇİN CANINDAN OLMUŞTU
  ÖNCE OTOMOBİL ÇARPTI DENİLDİ
  Koç’un, hastane görevlilerine, "Plakasını alamadığımız bir otomobil çarpıp kaçtı" dediği ileri sürülen Ahmet Yıldız, yapılan tüm müdahaleye karşın öldü.
  Ahmet Yıldız’ın başının her iki yönünde de ezilme olduğunu belirleyen doktorlar, "Trafik kazası olması imkansız" diyerek polise bilgi verdi. Polisin ifadesini aldığı Ali Koç, "Pres makinesinden çıkan numuneleri alırken kafası sıkıştı. Yaralanınca hastaneye getirdik" itirafında bulundu.
  6 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
  Olayın ardından tutuklanan işyeri sahibi Ali Koç hakkında ’taksirle ölüme neden olma’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
  6’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Koç, "Ahmet’in bir yakını gelerek ’Babası iflas etti. Mutlaka çalışması lazım’ dedi. Yaşının da 16’ı olduğunu söyledi. Ben de dayanamayarak işe aldım. Okuldan arta kalan zamanlarda gelerek çay ve temizlik işlerine bakıyordu. Kendi işi olmadığı halde makinenin içindeki örneği almaya kalkışmış" dedi.
  BİLİRKİŞİ ’TAM KUSURLU’ DEDİ
  ’Tam kusurlu’ olduğu bildirilen bilirkişi raporunu kabul etmeyen Koç, "O makinenin daha iyileri de vardı. Ancak benim gücüm ona yetti. Onunla çalışıyordum. Bu yüzden bilirkişi raporunu kabul etmiyorum" diye konuştu.
  Koç, kendisinin kick boks sporcusu olduğunu ve haziran ayında yapılacak olan Dünya Kick Boks Şampiyonası’na katılması gerektiğini belirterek tahliye talebinde bulundu.
  BABA ŞİKAYETİNİ GERİ ALDI
  Ölen Ahmet Yıldız’ın babası Mustafa Yıldız da maddi ve manevi zararlarının karşılandığını belirterek sanıktan şikayetçi olmadı. Daha önceki ifadelerinde şikayetçi olduğunu söyleyen Yıldız, şöyle dedi:
  "Oğlumu Allah verdi, Allah aldı. Eceli öyledir, kaderi öyledir. Yapılacak bir şey yok. Bir düşmanlığımız, bir husumetimiz yok. Allah’ın emrine ne diyebilirim. Şikayetçi değilim. Allah onun işini gücünü rast getirsin. O da böyle olmasını istemezdi."
  Mahkeme hakimi, sanığın kusur durumuyla ilgili yeniden rapor aldırılmasına ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.
  DHA

  http://www.posta.com.tr/3Sayfa/Habe...onundan-sikayetci-olmadi.htm?ArticleID=179168
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  insan canı bu kadar değersiz işte..canımız 3 kuruşluk bu topraklarda...