1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Prim ödenen gün sayısı hk.

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Çağlar PAK tarafından 4 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Çağlar PAK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80462
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,

Ben şu anda C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanıyım.

Şu anda (04.03.2014) SGK da gözüken prim ödenen gün sayım 1497 gün dür.

24 Mayıs İş sağlığı ve güvenliği yükseltme sınavı son başvuru tarihi (10.03.2014) itibari ile prim ödenen gün sayım 1507 gün olacak ama SGK internet sitesinden 1497 gün olarak gözükecektir.

Benim 24 mayıs yükseltme sınavına girmeye hakkım varmıdır?

Lütfen yardımcı olun arkadaşlar. Alo 170 de dilekçe doldurdum. Ama 15 gün geçmesine rağmen cevap vermiyorlar.
  2. servet gölcük İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,

Bilgide bir hata var. 10 Mart belge ücretinin son yatırılma tarihi, sınav uygulama duyurusu daha sonra yapılacak. Geçmiş tecrübelerden, sınav başvuru tarihi nisan ortası-sonu olacağını varsayarsan, senin prim gün sayın o zamana kadar dolacaktır. Bu yüzden endişe etmene gerek yok, ancak belge ücretini yatırmadıysan, hemen yatırmanı öneririm.
  3. munireacr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aynı durumdayım. 16 Mart'ta 1500 iş günüm doluyor ve C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Konuyla ilgili araştırma yaptım, ancak net bir bilgiye ulaşamadım.
    Yine de sınav başvurusu yapıp, şansımı denemeyi düşünüyorum.
  4. Çağlar PAK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80462
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Çok teşekkür ederim.
  5. filinta İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar,
    belge ücreti hakkında ben 23.02.2014 tarihinde yükseltme sınavına girdim. 10.03.2014 tarihine kadar belge ücretini yatırmam gerekiyor mu?
  6. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    1) Henüz yatırmadı iseniz C belgesi ücretinizi (413 TL) en geç 10.3.2014 tarihine kadar yatırınız.
    2) Şirketinizin muhasebecisinin 10.3.2014/16.03.2014 tarihine kadar olan çalışmanız için kısmi süreli bordro vermesini sağlayın.
    3) SGK'dan 1500 prim gününüzü gösteren dökümünüzü alıp en geç 20.3.2014'e kadar İSGGM'ye itiraz dilekçenizi verin. İtirazlar 28.3.2014'e kadar sonuçlandırılacak olup, 1.4.2014'te kesin listeler ÖSYM'ye bildirilecektir.

Bakınız duyuru: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=prim ödeme gün sayısı

@filinta
    Hayır yükseltme sınavına girdiğinize göre C belgesi ücretini zaten yatırmışsınız, 10.3.2014 tarihi C belgesi ücretini yatırmamış olup da 24.5.2013'teki yükseltme sınavına girmek isteyen adaylar içindir.