1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Prim gününe bağlı yükseltme sınavları tekrar yapılır mı?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Onur Umur tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere İGU görev süreleri ile ilgili yönetmelik değişecek ve süreler artacak. Sizce artacak mı artacaksa ne kadar artacak? Süreler artarsa a sınıfı uzman açığı tekrar aoluşur mu ve bu prüm gününe bağlı yükseltmeleri gündeme getirir mi tekrar?

Tahminleri alalım

(Not: kanunun süresinin dolduğunu biliyorum, tekrar geçici bir kanun maddesi ilerde gündeme gelebilir mi sizce?)
  2. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    ben sanmıyorum açıkçası zaten çok tepki geldi bu konu için bir daha bu tepkileri kaldıramazlar başka bişiler düşünürler gibime geliyor uzman açığı olursa.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Aralık 2014 ---
    mesela C olarak iki senesini dolduranları alabilirler mi yada 1 :) geçici olarak.
  3. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Valla o benim işie gelmez..İSG alanında çalışan ama isg katipten sözleşme imzlamayan benim gibi İSGGM kurbanları için de çözüm lazım..2013 mayıs ısnavına 3000 günüm dolmasına rağmen aralıkta b sınıfı sınavına girdiğim için girememiştim :)

Tehlikeli yerlerde çalışanlar için düşünseler yükseltmeyi çok tepki gelmez belki yada sınıfları kaldırabilirler m? Nasıl olsa sektörel düzenleme olacak muhabbeti var..
  4. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    aynen o ihtimalde var sınıfları kaldırma üzerine calısıolar gibi.
  5. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
    Danıştay tarafından iptal edlen hususun tekrar yapılması zor. Ama imkansız değil!