1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Pvc kapı ve pencere imal eden bir fabrikanın uzmanlığı hakkında

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve sevim ülkü tarafından 20 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. sevim ülkü İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  pvc kapı ve pencere imal eden bir fabrikanın iş güvenliği uzmanıyım c sınıfıyım. Bu fabrikanın 20 kişilik bir montaj ekibi var tüm mesailerini dışarda inşaatlarda montajda geçiriyorlar ve her yeni iş için yeni bir sicil numarasıyla iş yapıyorlar. Sorum şu ki bu ekibin iş güvenliğinden ben mi sorumluyum yoksa o inşaatın iş güvenliği uzmanı mı? Risk analizinde sadece fabrika alanından mı sorumluyum yoksa bu montaj ekibinin yüksekte çalışmasına da yer vermem gerekiyor mu? bu kişilere yüksekte çalışmayla ilgili kişisel koruyucu temin ettirmekle ilgili sorumluluğum nedir?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Montaj işleri ile ilgili sen ve işveren her türlü önlemi almakla sorumlusun ve ana firmada sizin sağlık güvenlik açısından çalıştırmakla ve denetlemekle sorumludur.