1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Pvc ve ahşap sektörü için döküman ve risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve mustafa yıldız tarafından 22 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. mustafa yıldız İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar pvc (plastik kapı pencere imalatı) ve ahşap kapı,mutfak dolabı üretimi ile ilgili elinde döküman bulunan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.şimdiden teşekkür ediyorum.herkese kazasız günler dilerim:)
  2. Murat Tosun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    LTB - ÇAK GROUP
    yokmudur bilgisi dökümanı olan
  3. serpil havaoğlu Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    84390
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sem OSGB
    Arkadaşlar aynı şekilde benim de pvc doğrama atölyesi risk analizi yapmam gerek. Yardımcı olabilecek olan var mı?
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    foto paylaş ben yapar gönderirim size..:p
  5. serpil havaoğlu Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    84390
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sem OSGB
    öyleyse yetişemediğim yerde atarım. bir de benim bir sıkıntım var. risk değerlendirmesini yaptığım bina 30 senelik. Dolayısıyla hiçbir yönetmeliğe uymuyor. Yangın merdivenine çıkışlar her katta yerden 70 cm yukarıdaki tek kanat açılır pencereden verilmiş ve içeri açılıyor. Zaten dışarı açılamaz çünkü bu sefer de yangın merdivenine geçişi engeller. Ben bu durumu düzeltmek için pencerenin çift açılır olmasını ve boyutunun artırılarak tabana yaklaştırılmasını önerdim. Ancak daha iyi öneriniz varsa dinlemek isterim. Herbir duvarı yıktırıp yerine yanmaz materyalli kapı yaptırmak çok büyük bir külfet.
  6. serpil havaoğlu Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    84390
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sem OSGB
    bu sorduğum soru 8 binalı bir site için.
  7. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Serpil hanım

Bina değil ama sanayi kuruluşu olarak yapmıştım umarım işinize yarar,

Erkan bey inceleyip değerlendirirseniz memnun olurum

Ekli Dosyalar:

8. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

Çağlar Bey; Formatınız özellikle öncelik sütununuz hoşuma gitti. Ancak yanlış anlamazsanız, küçük bir şeyi merak ettiğim için sormak istedim. Kullanılan ifadeler çok yuvarlak gibi, yani somut bir işyeri için değil de her işyeri için gibi :). Diğer arkadaşların da yorumunu merak ediyorum ama bu kadar genel ifadelerle satırlar dolusu RA yapmak yerine işyerinin hususi eksikleri gözönünde bulundurulması gerekmez mi? Yani inceleyen bir müfettiş o satırların çokluğuna değil de efektifliğe bakmaz mı?

Mesela ben gürültülü hissettiğim bir bölümde telefonumla db olarak ölçtüğüm değeri RA'nde 90 db civarında ses var veya merdiven dik ise eğimini (yine telefonla ;) ) ölçüp eğim açısını RA'da belirtiyorum. Ha ben de genel ifadeli ifade kullanıyormuyum elbette kullanıyorum ama bence birkaç somut eksiklik gerekirse fotolu belirtilmeli.

Lütfen yanlış anlamayın, bu tür yorumları uzmanlar arası kendi aramızda yapmazsak ne işverene nede müfettişe soramayacağımız için paylaşmak istedim. Yine de böyle bir çalışmayı paylaştığınız için teşekkür ederim.
  9. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Taner bey

Telefonunuzda kullanmış olduğunuz programları belirtirmisiniz bende bir çok db programı kullandım ama fayda alamadım sizinkiler verimli ise bizlerde kullanalım.
  10. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
  11. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Decibel 10th ve Decibel Ultra , Angle Meter (Açı için) tabi bunlar ios yani iphone için
  12. serpil havaoğlu Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    84390
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sem OSGB
    Çağlar Bey yaptığınız risk değerlendirmesini beğendim. Pek çok kısmını pek çok risk değerlendirmede aynen kullanabilirim. Matris temelli tercih etmiyorum, muhtemelen oralarını kırparım. Faydalı paylaşımınız için teşekkürler.
  13. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sepil hanım Sizin önerdiğiniz matris kısmını paylaşabilirmisiniz.
  14. kübra o İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu konuda güncel risk analizi olan var mı acaba?
  15. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hangi makineyi kullanıyorsunuz