1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Raks sırasında ayaklarının kayıp sahnede muhtemel kaza ile karşılaşmalarına ilişkin bir risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Kemal Ev tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Raks sırasında dansözlerin ayaklarının kayıp sahnede muhtemel kaza ile karşılaşmalarına ilişkin bir risk analizi var mıdır ? Yoksa , oryantal dans işiyle iştigal edenlerin İGU olmalarının önünü açan yasal düzenlemeyi beklememz mi gerek ? Bilgisi olan var ve yanıtlarsa sevinirim .
  2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kemal bey ,
    muhteşem bir tespit!
  3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hükümet yetkilileri "biz raks yapmasını da iyi biliriz" deyip işe koyulmuşlar son bilgiler bu yönde :)
  4. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Asla uğraş konusu dans olanları aşağılamak değil niyetim. Onuruyla yapılan her işe , onurla üretilen her emeğe elbette saygımız var . Ama ülkedeki İgu açığı bahane edilerek ayaklar altına alınan mesleklere literatürde bir yenisinin ( İGU ) eklenmesi gerekmiyordu. Madem eklediniz bre gafiller , hiç değil duracağınız noktayı bilin.
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    rezillikte sınır tanımayanlar demek istiyorum hatta dedim gitti.
  6. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93047
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu kanun çıktığında izlenimim gayet olumluydu. Hatta zaten halen çalıştığım şirkette İSG kursuna gitmek için gönüllü oldum. Amacım hem çalışanların yaşan standartlarını yükseltmek hem de kendime bir şeyler katabilmekti. Şu an bu kanunun geldiği noktada gönüllü olduğum için pişmanım. Aslında tasvip etmediğim ama bu kanundaki değişiklik ve yanlışlıklara itiraz eden tek kurum da ortadan kaldırıldı. Bakalım daha ne gibi değişiklikler göreceğiz. Yakında çeşitli değişikliklerle bu kanun da rant kaynağı haline gelecek. Hatta başladı bile.
  7. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tarkanın özel iş güvenliği uzmanı olabilirim konserlerden önce konser alanının uygunluğu risk analizi kaygan zemin, elektirik kaçakları sahnede bir sürü insan var ölen sonuçta elektrik çarpması sonucu. Aa keza tiyatroda öyle sahne tozu akciğerlerde birikip tiyatrosiz hastalığına neden olabilir!
  8. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ortada bu kadar çok bayan uzman varken Tarkan size kalmayabilir, Size Atiyeyi verelim :)
  9. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tiyatrosiz :) tuttum bu tanımı...sahne tozu yutmadan tiyatrocu olunmaz diyorlar nasıl ikna edecez bu tiyatrocuları o zaman :)
  10. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Haklısın evet atiye cazip geldi düşündüm de :)

Tiyatro hastalık zaten abi :D bunun araştırılması lazım burdan iş hekimlerine sesleniyorum
  11. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    keşke herkes tiyatrosiz hastalığına yakalansa ve kurtulmasa bırak iş hekimleri buna dokunmasın :)
  12. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    " Evet " yaaa... bu yaratıcı ifadeye bayıldım. " tiyatrozis ". :)
  13. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Haha keşkee

Rica ederim :)
  14. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Bir de Che 'nin sigarasını ateşlemesine ...

15. Bülent Ersoy hamfendinin kişisel iş güvenliği uzmanlığına talibim. Zira parasının iyi olacağı kanaatindeyim. Böyle bir ayarlama fevkaladenin fevkinde olur. :D
  16. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Günel hanım ajdar var elimizde onu verelim hem makina mühendisi teknik konulara da hakimdir :)
  17. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet benzetirler