1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ramak kala bildirim köşesi ve bildirim formu örneği

Konusu 'Formlar' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 27 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Hazırladığım Bildirim Formunu taze taze paylaşayım dedim.

A5 ebatında olup önlü arkalı çıktı alınarak kullanılacak şekilde tasarladım.

Döküman Numarası, Filigran ve logoyu kendinize uyarlayarak kullanabilirsiniz. ;)

Ramak Kala Bildirim köşesini ise bir kaç farklı platformu inceledikten sonra farklı eklemeler yaparak en kullanışlı olan tasarımı kendimizce alttaki gibi düşünerek hazırlattık.
    RKBK.JPG

Ekli Dosyalar:

2. Osman ÖZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kılıç Holding
    Teşekkürler.
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Talha bey selamlar.
    Çok güzel olarak hazırlanmış bir form. Ama eğer isterseniz, naçizane önerilerimi de sunmak isterim.
    Biliyorsunuz biz İSG Uzmanları olarak bu formları sadece kuralları uygulamak yerine, asıl olan kazanın önlenmesine yönelik olarak doldurmalıyız. O nedenle formda oluşmamış kazaya ilişkin daha ayrıntılı bilgilere de yer verilmelidir.

***Örneğin Olay bir dış mekanda mı, iç mekanda mı, kapalı alanda mı yoksa işyerinin dışında mı olmuş? ( Şahıs bunu açıklamalar bölümüne de yazabilir ama biz her zaman en kötüsünü düşünerek bunu ekleyelim ve sınıflandırma yapmamıza yardımcı olsun)

***Olayın risk derecesi ne olabilir?

***Olayın etkileri ne olabilir? Ölümcül, ağır yaralanmalı, hafif yaralanmalı, maddi hasar, çevresel hasar gibi. ( Farkındayım biraz risk değerlendirmesi gibi oldu ama gerek sınıflandırma yapmada ve gerekse tedbirlerin alınmasında önemli rol oynayacaktır)

İlk aklıma gelenler bunlar.
    Sakın hatanızı aradığımı sanmayın lütfen. Çok güzel bir çalışma nasıl daha da iyi olabilir ona yardımcı olmaya çalışıyorum.
    Anlayışınız için teşekkür ederim.
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Sait bey çalışanlara risk değerlendirmesi yaptırmak istiyorsunuz sanırım :) Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim ancak ilk okul mezunu çalışanlarımıza olayın açıklamasını zor yazdırıyoruz biz. Dedikleriniz yapılır ancak uygulanabilirliği olmaz...
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Hayır zaten benim dediğim bölümleri siz dolduracaksınız. Verdiğim bölümler olası kurul tartışmalarında size rehberlik edici nitelikte olacak. Çalışan sadece kendi cümleleri ile açıklama bölümünü dolduracak ve formu size sunacak. Siz de o olayın kısa değerlendirmesini verdiğim sınıflandırmalar doğrultusunda yapacaksınız. Eğer kurumunuzda aylık Safety Meeting uygulamanız varsa da bu sınıflandırmalar sayesinde her olayın kısa analizini ve alınabilecek önlemler konusunda kurula daha yapıcı öneriler sunma şansınız olacaktır.
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    tebrik ediyorum, özgün bir çalışma olmuş.
  7. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    çok güzel olmuş ellerime sağlık
  8. ASLI ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49468
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba,

Ben de kullandığım formu, paylaşmak istedim. Herkese kolay gelsin.

Ekli Dosyalar:

9. Öztürk Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende bir forum hazırlamıştım..

Ekli Dosyalar:

10. Ufuk KARAGÖZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    emeğinize sağlık
  11. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hocam forma göre 2 farklı birimden Teknik birim gereken yapılsın yönetim gerekli değil denildiğinde farklı sonuçları gördüğünüzde son kararı hangi birime göre neye göre alacaksınız ? Yani kıstasınız ne olacak ?
  12. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Kurul kararları bağlayıcıdır. Kurulda görüşülür ve karar alınır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Temmuz 2014 ---
    Buradaki onaylar sanırım kurula gitmeden (ufak tefek önlemlerle) çözülebilecek konular da kurul tarihi beklenmeksizin teknik birim hemen halledebilir, yada yönetim dışardan hizmet alarak yaptırabilir fakat çözüme kavuşmazsa kurulda görüşülerek karara bağlanır. Ben böyle algıladım. Güzel bir çalışma olmuş, bizimde buna benzer formlarımız mevcut.
  13. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    formda emir komuta zinciri tarzı hiyerarşik bir sıralama yaptık (aşağıdan yukarıya doğru)
    -çalışan ramak kala bildirimini yapıyor
    -iş güvenlik uzmanı kendi kriterleri dahilinde yapılacak DÖF ü belirliyor yaptırılması için gerekli birimleri tabiri caizse DÜRTÜYOR
    -yada riskin önceliğine göre ya TEKNİK BİRİMe sevk ederek yaptırılmasını, yada İSGKna sevk edilerek karar alınmasını sağlıyor
    -teknik birim yetkisi dahilinde yapılabilecek bir unsur ise GEREKEN YAPILSIN diyor yetkisini aşıyor ise İSGKnda görüşülsün diye sevk ediyor
    -İSGKda aynı şekilde yetkisi dahilinde yapılmasını sağlıyor veya yetkisini aşıyor ise ÜST YÖNETİMe sevk ediyor
    -ÜST YÖNETİMde ya yapılsın diyor yada GEREKLİ DEĞİLDİR diyor
    zaten üst yönetim de gerekli değil derse bize de YA SOĞUK BİR SU içmek düşüyor (tabi İFTARI beklemek lazım) yada DUA ETMEK
  14. Abdulkadir. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman