1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ramak kala formu doldurma

Konusu 'Formlar' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba
    ben tam zamanlı bir fab. çalışıyorumve şunu öğrenmek istiyorum.şimdi ramak kala formlarını işçilerin doldurmasını nasıl sağlıyacağım.bu adamlar okuma yazmayı zor beceriyorlar.bugüne kadar ramak kala formu doldurmadılar hiç.şimdi mesela bana şuraya şuda gerekli gibi şeyler söylüyorlar bende önlemini alıyorum.döf açıyorum filan ama hiç ramak kala doldurulmadı.bunda bir sıkıntı olurmu.bana yardım edermisiniz.daha çok yol almam lazım.
  2. İsmail Tamer KÖSE İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    120224
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tuğba Hanım merhaba,
    Kayba aramak kaldının öneminden bahsetmeye gerek yok, hepimiz biliyoruz zaten.
    Benimde tam zamanlı çalıştığım fabrikamda 18001 yönetim sisteminde kayba ramak kaldı formların ve bunun yanı sıra her bir çalışanın bir iş güvenliği uzmanı gibi çalıştıkları sahalarda ya da tüm sahaya ilişkin tehlikeli durumları yazdıkları Tehlike -Uygunsuzluk Bildirim Formum mevcut. Ve bu iki formun arasındaki farkları rahatça anlayacağı biçimde kumanda odalarında örnek olarak doldurulmuş formlarımız ile boş formlarımız var.
    Şimdide bu iki formu iş elbisesinde rahatça taşıyacak biçimde bir kart biçimde hazırlatıp yemekhaneler gibi ana toplanma yerlerinde kutulara koyacağız.
    İşçiler ilk zamanlarda her şeyi yazabilirler. Bu formlarda İSG uzmanları tarafından değerlendirilip uygun görülenler ile ilgili DÖF açılır. Zamanla onlarda bu formların ne işe yaradığını -nasıl doldurulacağını öğrenirler. Kurul toplantılarınızda değerlendirmeye alınan bu formlarda geçen olaylardan da bahsedebilirsiniz. Yıl sonu bu formlara bakarak bir ödüllendirmede yapabilirsiniz. Eğitimlerinizde bu formların nasıl doldurulacağına nerelerde olduğuna , formların içeriği hakkında 10 dk bir eğitim bile verseniz tüm hedeflenen kitleye büyük oranda ulaşmış olursunuz.
    Amacımız tüm çalışanları iş güvenliğinde olması gereken ekip ruhunun içine çekmektir.
    Kazasız günler dilerim.
  3. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öncelikle teşekkürler cevabınız için
    ilk geldiğim zaman tehlike anket formu hazırlayıp işçilere dağıtıp neler tehlikeli size göre diyerek (formun üzerine örneklerde yazdım tabi)
    doldurmalarını istedim.dediğiniz gibi herşeyi yazmışlar tehlikeler haricinde.i eğitimlerde anlatıp o kutulardan hazırlatıyorum.tekrar saolun