1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Raporlu işçinin kendi rızasıyla çalışması

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve Cihan Yılmaz tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Arkadaşlar merhaba ,

Sizlerden öğrenmek istediğim bir husus var , firmamızda çalışan bir personel geçen cuma hastaneye giti ve rapor aldı. Ancak kendini iyi hissettiği için işe gelmiş , raporu hala devam ediyor. bu gibi bir durumda ne yapılması lazım , yada birşey yapmalımıyım. Malum arkadaş raporlu ama şuanda çalışıyor !

Saygılarımla
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu gibi durumlarda işe geri dönüşlerde bu raporlu,görevlendirme yada iş kazası sonrasında işyeri hekiminin muayenesi sonucunda çalışmaya başlatılabilir ve iş güvenliği hususlarında yeniden bilgilendirme ve eğitimden geçmesi gerekmektedir.
  3. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Erkan Bey , işçi işyeriyle alaklı olmayan bir durumdan dolayı rapor aldı. Kendini üşütmüş ve ağrıları olduğunu söylerek. Bu durumda da işyeri hekimi tarafından tekrar bir rapor tanzim edilmesi gerekir mi ? Uzun süreli bir rapor da değil üstelik 3 gü raporlu arkadaş 2 gün daha evinde yatabilecekken yanlız kaldığından olsa gerek tutmuş ben iyiyim deyip işe gelmiş :) bir tarafta sık sık rapor alıp sinir bozan bir işçi , diğer tarafta raporlu olduğu halde çalışmak isteyen bir işçi :) garip ama böyle bir işyeri işte.. !!
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Dediğimi yap başına bir iş gelir ceremesini siz çekersiniz..Ben buna benzer Sağlık raporu yada çalışaşabilir raporu olmayan sakat birisinin yaşamış olduğu iş kazasının bilirkişiğini yapmıştım..Dikkatli olun ve problemli insanlar iş kazasına davetiye çıkarır..
  5. MuratÇakır İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğitim;
    İş kazası geçiren veya meslek hastalığına yakalanan çalışana işe başlamadan önce, söz konusu kazanın veya
    meslek hastalığının sebepleri, korunma yolları ve güvenli çalışma yöntemleri ile ilgili ilave eğitim verilir. Ayrıca, herhangi
    bir sebeple altı aydan fazla süreyle işten uzak kalanlara, tekrar işe başlatılmadan önce bilgi yenileme eğitimi verilir.

Sağlık gözetimi ;
    İş kazası, meslek hastalığı veya sağlık nedeniyle tekrarlanan işten uzaklaşmalarından sonra işe dönüşlerinde talep
    etmeleri hâlinde.

Hekim çalışabilir raporu versin,eğitime gerek yok durmadan her hasta olana eğitimi vereceğiz,hem sizin durumunuz iş kazasıda değil adam hastalanmış.
  6. bulent okesli İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2946
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    cihan bey raporlu kisi saglam olsa bile isyerinde calisamaz
    bu durum ISG disinda SGK acisindan da isyerinin basina is acabilir