1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Regaip kandiliniz kutlu olsun / sınava girecek arkadaşlarımızdan duasını bekleriz.

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 16 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  • Eğitim Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Perşembe gününü, Cuma gününe bağlayan gece Receb ayının ilk Cuma gecesi olup REGAİB gecesidir. İslam âleminde "Üç Aylar" diye bilinen ve özel bir değer verilen, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Receb ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile süren ve Ramazan ayı ile son bulan, mübarek gün ve geceleriyle bereketli huzur ve maneviyat mevsimine, Cenab-ı Hakk'ın lütfu ile bir kez daha girmiş ve Regâib Kandili'ni idrak etmiş bulunuyoruz.
  Kudsiyetiyle gönüllerimize feyiz ve bereket bahşeden Regaib kandilini tekrar idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Yüce Rabbimize sonsuz şükürler ve hamd ü senalar olsun. Regaib Kandili Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce ALLAH'a sığınarak günahlardan arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir.

  Bu mübarek geceye adını veren "Regaib" kelimesi: "Elde edilmesi arzu edilen değerler, bahâsı ağır şeyler" veyâhut da:"bol atâ" mânasına gelmektedir. Bu gecede, ALLAH Teâlâ'nın kullarına olan lütuf, izzet, ikram, ihsan, rahmet ve mağfiretinin diğer zamanlardan daha büyük olması, daha fazla tecelli etmesi, samimi kalple ALLAH'a yönelenlerin affedilmelerinin ümit edilmesi ve müminlerce gönülden arzulanması se-bebiyle bu gece "Regaib Gecesi" diye isimlendirilmiştir. Şu hâlde Regaib gecesi:"Cenab-ı Hakk'ın in'am hazinesinden bahası ağır şeylere veya bol atıyyelere nail olma gecesi" demek olur. Bu gece, rağbet bulmuş, pek mübarek, pek kıymetli bir gecedir. İnanmış insanların gönül huzuruna kavuşacakları bir gecedir. ALLAH Teâlâ'ya yönelmenin, O'ndan af ve bağış dilemenin hazzını tadacakları kutlu bir gecedir. Bu gecede Yüce ALLAH'ın sonsuz rahmeti mü'minleri kuşatır. O'na yükselen dualar kabul görür. Yalvaran diller ve kaldırılan eller geri, boş çevrilmez.
  Yüce ALLAH'ın ilahi ihsan ve manevi hediyelerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli "Regâib" denilmiştir.
  REGAİP KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN.
  DUA EDİLEN ELLER BOŞA ÇEVRİLMEZ
  SINAVA GİRECEK ARKADAŞLARIMIZIN DUALARI NI BEKLERİZ.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Dualarimiz sizlerle..sizinde kandiliniz mubarek olsun.
 3. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Tüm islam aleminin kandılını kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim
 4. Elif25 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  22623
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  .
  Hayırlı kandiller arkadaşlar dilerim herkesin sınavı iyi geçer unutulmamak dileğiyle...