1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Rekreasyon,peyzaj,çevre düzenlemesi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve E.AYHAN BAL tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  16654
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İLMER OSGB
  Arkadaşlar; Rekreasyon,peyzaj,çevre düzenlemesi (park, bahçeler) ile ilgili belge ,bilgisi olan varmı? Risk analizi ve dahası için yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.
 2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Elimde bilgi yok ama risk analizleri diye bir kitap çıkaran köşeyi döner. Niyetli varsa birlikte yazalım. Tanıdığım yayınevi var. Editörlüğünü de yaparım.
 3. havva gök demirtaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ayhan bey bir çalışma yaptınız mı benimde bilgiye ihtiyacım var
 4. isgkalite İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Rekreasyon-Peyzaj-Çevre Düzenlemeleri için öncelikli konuları şöyle sıralayabilirim;

  - Açık havada çalışma ortamı: İklimsel faktörler ve termal konfor durumu değerlendirilmeli.
  - Elle taşıma ve ergonomi: Muhtemelen elle taşıma önemli olacaktır. Düzenlemede kullanılacak materyaller (fidanlar, parkeler, taşlar vb.) elle taşıma çalışmalarını gerektirecektir. Ayrıca kazı-dolgu vb olacağı için ergonomi faktörü değerlendirilmelidir. Eldiven ve maske kullanımı önemlidir.
  - Biyolojik ve Kimyasal etmenler: Bitkilere ilaçlama yapılacaksa, kullanılacak olan ilaçlara (insektisit, akarisit, fungusit vb.) yönelik riskler mutlaka değerlendirilmelidir. Ayrıca böcek ısırmaları, sokmaları ihtimali de göz önünde bulundurulabilir.

  İlk aklıma gelenler bunlar, çalışma ortamına göre çok daha detaylandırılabilir...
 5. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  16654
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İLMER OSGB
  Havva hn. daha bi çalıışma yapmadım.rekreasyon alanı olarak söylenmişti fakat içinde büyük inşaatlar (avm. spor alanları) olan, gölet inşaatı ve beton santrali olan büyük çaplı bir park çıktı yürüyen kabin yollar vs. A sınıfı uzmanımız risk analizini yapacak bizde bakacaz inş. Yani beni biraz aştı anlıyacağınız :)))