1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Resimdeki tehlike

Konusu 'Tehlike ve Riskleri Belirle' forumundadır ve Seyhan Aktepe tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    o merdiven pek sağlam görünmüyor... tam olarak nasıl sabitlenmiş seçemedim, fotoyu yan değilde düz yükleseydiniz keşke.. Metal merdiven, elektrik kablosunda bir kaçak durumu yoktur inşallah...zaten yeteri kadarda yükselememiş sanırım halen uzanmaya çalışıyor. Gözünde gözlük yok, gözüne bişey sıçrasa dengeyi kaybetmesi an meselesi..

Not: Diğer arkadaş tepede ne yapıyor? Anlamadım!
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Aşağıdaki kişiyi yeni fark ettim :) merdiveni tutmuyor heralde ama onunda ne yaptığını anlayamadım. sepetli bir kaldırma aracı kullanılsaydı daha emniyetli bir çalışma yapılabilirdi.
  4. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    askeriyede böyle bir sistem hicbir emniyet sistemi yok üzerine resim cekerken bana el salladilar:)
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Resimdeki tehlikeden ziyade resimdeki emniyetli çalışmaları bulmaya çalışıyorum ama inanın bana emniyetli olan şeyleri bulmak daha zor...
  6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    1098495_559016734145088_1428060576_n.jpg
  7. Serkan Aydemir İtfaiye Amiri-Yangın Eğitmeni

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    makaralı uzatma kablosunu da sanıyorum daha rahat düşebilmek için merdivene asmışlar, bir iş ancak bu kadar saçma sapan ve tehlikeli bir şekilde yapılabilir, eğitimlerde falan gösterilebilecek bir fotoğraf.
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Askeri'ye içinde İSG personeli alınması gerekiyor. 800.000 asker. Epey iş çıkar umuyorum.
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    dikimevi vs. üretim yapılan yerler dışında askeriye kanun kapsamında değil.
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet şu an yok ama olması gerekiyor. Askeriyede çalışan işçi isçi olmaktan çıkmaz. Aynı tehlikeler onun içinde geçerli.
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Kapsam ve istisnalar

MADDE 2 – (1) Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.

(2) Ancak aşağıda belirtilen faaliyetler ve kişiler hakkında bu Kanun hükümleri uygulanmaz:

a) Fabrika, bakım merkezi, dikimevi ve benzeri işyerlerindekiler hariç Türk Silahlı Kuvvetleri, genel kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığının faaliyetleri.

b) Afet ve acil durum birimlerinin müdahale faaliyetleri.

c) Ev hizmetleri.

ç) Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar.

d) Hükümlü ve tutuklulara yönelik infaz hizmetleri sırasında, iyileştirme kapsamında yapılan işyurdu, eğitim, güvenlik ve meslek edindirme faaliyetleri.
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İyide ben bu yasa yok demedim ki. Olması gereken onları da dahil etmektir dedim. :)
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    problem yok :) bende siz askeriyede çalışan işçi demiştiniz o yüzden Fabrika, bakım merkezi, dikimevi ve benzeri işyerlerindekilerin kanun kapsamında olduğunu belirtmek için eklemiştim.
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Askeriyede söfor, tamirci, bakımcı, yemek yapan, temizlik yapan, garson, mühendis ..vb bir şürü işçi daha var. :)
  16. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bunlar 4857 sayılı İş Kanununun mülga 81 inci maddesi kapsamında çalışanlar ise 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yine kanun kapsamındalar.
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    süper :) İşçi heryerde işçidir. Bizim görevimizde onu mesleki risklerden korumak