1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Revir olan yerde ilkyardim ekibi

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve kadir serkan tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar

Hizmet verdiğim firmada revir bulunmakta ve is saatleri icinde surekli acik, saglik personeli mevcut, cogunlukla doktorda bulunuyor.
    Bu isyerindeki ilkyardim ekibi icin sertifikali eğitim mutlaka gerekli midir?
  2. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim de aynı şekilde bir firmam mevcut ancak yönetmelik gereğince tehlike sınıfına göre çalışan sayısının %10 veya %20 si kadar ilkyardımcı sertifikalı çalışan bulundurulması gerekliliğinden dolayı ben eğitim aldırdım sertifikalarını da dosyama ekledim.
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Sayın Kadir serkan tabiki gerekli. revirdeki arkadaşların görevleri ile il yardımcıları bir tutabilir miyiz? gulkubranında dediği gibi gerekli sayıda aldırılması şart
  4. Gerekli.:p
  5. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Aslında cevaplar yazıldığında okudum fakat cevap anca yazabiliyorum. Tekrar cevap veren herkese teşekkür ediyorum
  6. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sektör isg
    Eğer hekimlerden ya da sağlık personelinden bu eğitimi alan varsa belgesiyle (ki doktorlar da eğitimini alıyorlar evet) onu ilkyardım personeli gösterin
  7. Mikail Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5748
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    tehlike sınıfına göre oran tamolarak nasıl olmalı farklı duyumlar var da?
  8. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sektör isg
    Bakın, ortada her uygulamayla ilgili kati cevaplar aranıyor anladığım kadarıyla forumda. Kimse gelip, "bu revirde değil de, diğer personeller tarafından verilecek" demez. Müfettişler sanılanın aksine iyi yönde bakarlar denetimlerde, çat diye incik boncuktan ceza yazmazlar
  9. Coşkun Ova ŞEYHOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    tehlike sınıfına göre belirlenecek sayıda ilkyardımcı işçi usulüne uygun olarak eğitilerek sertifikalandırılmış olmalıdır. işçilerin vardiyalara dağılımları ilkyardım sertifikaları gözetilerek yapılır. revir çalışanı sağlık personeli ve işyeri hekimi eğer osgb elemanı iseler hiçbir şekilde ilkyardımcı işçi olarak değerlendirilemezler. işyerinin kadrolu sağlık personeli/hekimi de olsalar, uygun şekilde sertifiye edilmemiş iseler sağlıkçı işçi/ilkyardımcı işçi olarak değerlendirilemezler.
    işi, yönetmeliğin de tarif ettiği şekle uygun olmasının ötesinde bu düzenlemenin ruhuna uygun olacak şekilde işçilerden seçilecek kişilerin eğitilerek sertifiye edilmeleri şeklinde çözmek gerek. doktoru ya da sağlık personelini yazmak işin kolayına kaçmaktır, tarif edilme amacının dışına çıkmaktır.
    benzer şekilde, vardiyaya girmeyecek ya da pratik olarak bu bilgilerini işyerinde kullanmayacak çalışanların (örneğin işletme müdürü, satış temsilcisi, uzak birimde çalışanlar gibi) da bu liste dışında tutulması uygun olur. tabii ki, eğer isterlerse gerekli sayının üzerine eklenerek bu kişilere de ilkyardım eğitimi aldırılabilir.