1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analiz

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Hakan DENİZ tarafından 10 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firmalara sadece risk analizi yapmak ve bunun için ücret talep etmek oluyormu?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    oluyor.bedavaya yapma sakın..aman..:p
  3. hakan tekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19509
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hocam piyasa ne durumda acaba örneğin bir ofise sadece risk değerlendirmesi için ne kadar teklif edilmeli
  4. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bir muhasebe bürosuna 500TL teklif verende var 50 TL'da. O nedenle kendini pazarlamana bağlı..
  5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Büyük işlerde OSGB ler, küçük işlerde tek seferlik işlerde bireyseller patlatıyor piyasayı
  6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    50 tl'ye - 75 tl'ye risk analizi yapan arkadaşları çok merak ediyorum.
    ya uzman değiller
    yada sadece sütün faydasından yararlanmak yerine kaymağını yeme düşünceleri var
    aynı analizi bende yapıyorum fakat kırtasiye vb. masraflarım 50 tl tutuyor. demek ki bende bi problem var :(
  7. Recep Kaplan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ortalama ne talep ediyorsunuz ya da bu işin ortalaması nedir?
  8. hakan tekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19509
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    erdem kardeşim size katılıyorum. Eğer ki 1 sig0rtalı çalışanı olan bir işyeri risk değerlendirmesi yapmadığı için 3000 tl ve ayrkırılığın devam ettiği her ay için 4500 tl ödüyorsa fazla değil ilk ayki cezasının yarısına talibim en az 1500 tl
  9. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    patron 100 liraya bile yapmıyorlar nerdeyse muhasebecilerle takılıyorlar bu arkadaşlar 100 tane risk analizi yapıyor kopyala yapıştır 100 liradan hesap et
  10. hakan tekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19509
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bunlar türkiyenin gerçekleri malesef inşallah bir kaza olur da başları yanar ne diyeyim ama benim mantığım kaliteli iş iyi para diyor
  11. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Biz düşük fiyata yapmıyoruz ama birileri gelip o fiyatlara yapıyor bu işleri düzene sokmanın rekabet ortamı yaratmamanın tek bir yolu var standart getireceksin adam senin paranı gidip harç yatırır gibi devlete yatıracak devlet bankalarından makbuzunu da saklayacak bir iş müfettiği geldiği zaman bakıcak A firmasının risk analizi ve harç makbuzu. Tabiki işveren yapar kısmını da kaldıracaklar mevzuattan böyle saçma bir durum olmaz.
  12. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    muhasebeciler de paranın derdinde uzmanla anlaşıyorlar yüzde istiyorlar yüzdesini verirsen mükellefleri yönlendiriyorlar. bizde muhasebecilere müşteri bulsak da muhasebe ücretinin yüzdesine mi talip olsak. benim tek kızdığım kişi kendine iş güvenliği uzmanı diyen ama yaptığı işe kendine hadi onuda geçtim bize saygısı olmayan uzmanlara.......
  13. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Günün sonunda işini iyi yapan ,kaliteli hizmet veren,çözüm üreten,ahlaklı olanlar kazanacak.Bundan kimsenin şüphesi olmasın
  14. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    öyle diyorsun da....
    işverenlerin gözünde o malum şahıslar uzman olarak nitelendiriliyor...
    bizim verdiğimiz ücretlerin diğerlerine göre olan katsayı oranına bakınca
    bizi risk analizi simsarı sanıyorlar
    haklılar da adam 75 tlye yapınca bizimkisi tavuk tüyü yolmaya benziyor
  15. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi risk analizinde isg uzmanı imzası gerekmiyormu?
  16. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    işveren risk değerlendirme ekibi kurar diyor yönetmelik.
    fakat uzman ve hekim için zorunluluk belirtmiyor.
    var ise zaten oda ekibe dahil olacak.
  17. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu doktor olmadan ameliyata girmek ve ameliyatı yönetmek gibi birşey

o zaman yönetmelik isg uzmanı imzası zorunluluğu getirecek ve burada yükümlülüğü uzmanlara bırakacak.Bölece işler hem hakkı verlerek yapılacak hemde kaznçlar bu orantıda düzelecek.

ayrıca o zaman ekip kuruyor ise risk analizinde uzmanın bir yükümlülüğü olmamakta. Kendi çaplarında bırakın eğlensinler
  18. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işveren zaten risk analizini yapıyorsa gerisi teferruattır zaten uzmana ne gerek var
  19. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya hadi diyelim işveren yaptı, bu adam 5*5 matrisi dökümanı hangi yöntemi kullandığını kontrol listelerini nerden bulacak? yani bence mantıklı olan ekip kurulur,işveren ve çalışan işin niteliklerini tehlikelerini daha iyi bildiği için size rehberlik eder,sizde tehlike yaratacak şeyin ne olduğunu iyi bildiğiniz için raporu yazarsınız.hepiniz de imzalarsınız.yani işimizin en büyük kısmı olan risk değerlendimesinin altına imza atamayız biaz yaparsak hatalı olur.işveren yapar uzmanı değilsek olmaz falan.tamam güzel fikir alışverişi falan ama yani burada önemli olan güzel bi çalışma ortaya koymak değil mi ?yanılıyor muyum.olası bütün tehlike risk ne varsa farkedebilmek değil mi ? olay işçi sağlığı ve güvenliği değil de başka bir şey mi ?
  20. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Valla ben bi klimacı dayıya bedavadan yaptım tanıdığımız diye dayı dedim bakanlıktan gelen olursa önce tehlikeleri, riskleri tespit ettim sonra geçmiş verileri de ele alarak ve 5*5 matris yöntemini kullanarak bu analizi çıkarttım diceksin dedim. O da tamam yiğenim camiye gidem gelem konusuruz dedi :D 70 yaşında adam bunları söylerse müfettiş inanır mı :D