1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi ücreti

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve mahmut.mengulluoglu tarafından 21 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. mehmetgoktepe İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93297
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ama yeni yönetmelikte kendisi yapabilir bir ifade geçmiyor.
  2. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bahsettiğin yönetmeliğin yayın tarihini ve tam olarak ismini paylaşırsanız sevinirim..
  3. mehmetgoktepe İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93297
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :)..bir çok kazaya bilir kişilik yaptım..bir an mesleğe soğudum..işimiz zor inanın acaip zor..
  5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bilirkişi olarak uzmanlarda bulduğun kusurlar neler Erkan bahsetsene başka bir konu açarak?
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    elemanların uzmanları yoktu zaten..bide denetimsizlik ve ilgisizlik var..asıl ne dikkatimi çekti..firmanın disiplini yok...mesela kişisel koruyucu ekipman verdiğine ait teslim tesellüm var ama ben yetersiz gördüm dedimki sürekli denetim,gözetim ve kullanıp kullanmadığını tesbit etmediklerinden ve KKD vermekle işin bitmediğinden kullanıp kullanmadıklarını denetlemeleri gerektiğinden falan filan..çok fazla detay girmek istemiyorum...
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

bütün şirketlerin bir İSG POLİTİKASI olmalı sonucu çıkıyor buradan
  8. ferhat322 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Özkan Bey; sadece risk analizi yaptıgımız firmalardan, sonrakı zamanlarda iş kazası oldugundave olsaı kötü sonuçlarda bizim sorumluluğumuz varmı?
  9. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şöyle diyebiliriz.. az tehlikeli bir yerde 6 yıl yaptığımız risk analizi geçerli.. yani bu altı yıl içinde bir ölümlü iş kazası yaşandı diyelim.. sizin yazdığınız risk analizide mahkemede delil olarak kullanılacaktır... şu olabilir firma sahibi mahkemede ben üzerime düşeni yaptım bir iş güvenliği uzmanı ile anlaştım parasını ödedim... risk analizi yaptırdım.. onun ön gördüğü tehlikeleri ve önelemleri aldım.. risk analizi budur firma budur.. buna rağmen iş kazası yaşanmışsa bu risk analizinde beni yeterince bilgilendirmeyen uzmanın suçudur diyebilir.. tabi bu mahkemede nekadarı ile uzmana yansır bilemem tamamen yorum.. hakim vereceği kararda ne kadar göz önüne alır bilemem.. yalnız şu varki uzman kişi yada kuruluşlardan hizmet alınması işverenin sorumluluklarını etkilemez.. uzmanda ifade verecektir bu durumda.. işveren tarafından suçlanacak ve şüpheli konumuna düşecektir.. fakat dediğim gibi bunlar yoruma açıktır.. tamamen hakim, savcı, bilirkişi ve müfettişin olayı yorumlaması ile şekillenir.. sekizde sekiz suçlıda bulunabilir.. bulunmayabilirde..
  10. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Siz işinizi titiz,itina ile yapın gerisini düşünmeyin,derim..
    Bu kadar korku kendini sorgulatmalı insanın....
  11. ferhat322 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman