1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi hakkında fikirleriniz.

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Ahmet UĞUZ tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. merhaba.kendi oluşturduğum risk analizi çalışma şablonunu burada paylaşıyorum.fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim.bu fotoğraflarla analiz yaptığım sayfada mevzuata ait bir kutucu bulunmuyor.risk analizinin en başındaki sayfada burada kaynak olarak kullandığım yönetmelik, tüzük leri yazdığım bir sayfa var. şimdiden teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

• b.jpg
      b.jpg
      Dosya Boyutu:
      150,6 KB
      Görüntüleme:
      199
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma tarafından yapılacak uygulama= Akıllı olunacak :D tuttum bunu ;) Çok güzel olmuş şablon olarak
  3. şimdi tutmayın beni.ya yazık arkadaşlar.bakın paylaşım budur.ortaya bir ürün çıkarmışım ve sizden fikir istemişim.12:18 itibariyle 48 kişi bakmış konuya ve sadece 1 kişi sağolsun fikirlerini yazmış. burada kuaförler için risk analizi örneği yazsaydım herhalde bir 100 CEVAP gelirdi.aha önceki zamanlarda neden bu konu hakkındaki kızgındım.! anladınızmı.!
  4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Elinize sağlık çok güzel olmuş.
  5. GökselKurtuluş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi
    Her tehlike öğesi için bu şekilde bir form mu hazırlayacaksınız? Ben hastanede çalışıyorum ve risk değerlendirme çalışmasına başladık, sadece acil servis bölümü için yaklaşık 50 tehlike çıkardık.
    Biz excel tablosu üzerinden tehlikeler için risk puanlaması yapıp, düzeltici faaliyetler planlayacağız. Çalışma tamamlandığında tabloyu forumda paylaşırım.
  6. uygulama şöyle;
    bölümle alakalı olarak bu formattan oluşan sıralı sayfalar topluluğunun en başında o kısımda başvurduğumuz ve bize yol gösteren yasal gereklilikler yazıyor. (iş sağlığı ve güvenliği tüzüğü, yapı işleri yönetmeliği, gürültü yönetmeliği vb...)
    sonra her tehlike ile alakalı olarak bu format dolduruluyor.mesela siz 50 tehlike demişsiniz yani bu da; bu format taki sayfanın 50 tehlike için tek tek doldurulacağı manasına geliyor.
    iş yerinin nağımsız her bölümü için bunu tekrarlıyorum.(1.sayfa ve bu formattan oluşan sayfalar dizisi)
    en sonra risk analizi genel önerileri, matris ve çalışma mantığı ve sistematiği, sonuç, öneriler. gibi sayfalarla risk analizini bitiriyorum.
  7. GökselKurtuluş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi
    Sistem olarak gayet güzel ancak süreklilik ve zaman açısından oldukça sizi uğraştıracak bir sistem gibi görünüyor. Kolay gelsin :)
  8. değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.alıştım bir kere çok zorlamıyor.ayrıca bunu ben powerpoint sayfası olarak hazırladım.sayfa ekleme veya çıkarma işlemi çok kolay.hem yanlış yaptığınız bir sayfadaki işlem word ve excell deki gibi diğer sayfalarıda eklemiyor. teşekkür ederim.
  9. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    evet ,her sayfada tek bir tehlike olursa (büyük tesisler için) yüzlerce sayfa hazırlanmasını gerektirir
  10. aynen öyle şuan Türkiye nin en büyük gıda firmalarından birinin iş güvenliği uzmanıyım. dediğiniz gibi her sayfada 1 tehlike ile 265 sayfalık bir rapor oluştu.ama işverenin hoşuna gidiyor. daha net görebiliyor böyelikle durumu. daha anlaşılır oluyor.