1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi hakkında;

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Erman Manas tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Arkadaşlar günaydın;

  Yönetmelik ve forumu baya araştırdım ancak kafama takılan sizlerinde görüşlerini almak isteidğim birşey var,
  Kanunda haricen çalışan ustalar hariç gibi bir ibare bulabildim, birde bir işçi çalıştırsa dahi, diye bir ibare başka bi yerde buldum kafama takıldı..
  kendi dükkanında sadece kendisi satış yapan bir işyeri için örneğin tekel büfe örneğin çarşıda bir kumaş dükkanı sadece işyeri sahibi çalışıyor, yanında sigortalı yada sigortasız kimse çalışmıyor. Bu işyeri için risk analizi, acil durum eylem planı yapmaya gerek varmıdı?
  işyerini kullanan giren çıkan müşteriler var bunlar için risk analizi gerekli gibide geliyor?
  cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
 2. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  risk değerlendirmesi tüm işyerlerinede acil durum planları tek çalışan için gerek yok diye biliyorum
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  6331 nolu İSG Kanunu
  Kapsam ve istisnalar
  MADDE 2- (1) Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.
  (2) Ancak aşağıda belirtilen faaliyetler ve kişiler hakkında bu Kanun hükümleri uygulanmaz:
  a) Fabrika, bakım merkezi, dikimevi ve benzeri işyerlerindekiler hariç Türk Silahlı Kuvvetleri, genel kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığının faaliyetleri.
  b) Afet ve acil durum birimlerinin müdahale faaliyetleri.
  c) Ev hizmetleri.
  ç) Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar.
  d) Hükümlü ve tutuklulara yönelik infaz hizmetleri sırasında, iyileştirme kapsamında yapılan işyurdu, eğitim, güvenlik ve meslek edindirme faaliyetleri.
 4. Teşekkür ederim, gözümün önündeymiş:)