1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi hazırlıkları için çalışanların görüşleri ve anket soruları ile değerlendirmesi

Konusu 'Formlar' forumundadır ve Gamze Demirbaş ERKAN tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Risk analizi hazırlıkları için çalışanların görüşleri ve anket sorularına vermiş oldukları cevaplardan bir değerlendirme hazırladım.Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Harika bir çalışma olmuş :) @Erdem Baskın bunu da hafızaya atalım illaki lazım olur ;)
  3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    attım hafızaya
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    indiragandi yan cep..Çahaalllll..:)
  5. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ÇAlışma güzel ve yol gösterici olmuş. Yol gösterici kısmı önemli nitekim sektörel bazda çalışan arkadaşlar yaptığınız anket gibi anketleri birleştirip ,her işletme için yapıp sektörel bazda firma ve mesleki eksiklikleri ve aynı zamanda aynı iş kolundaki çalışanlarda karşılaşılan meslek hastalıklarına ilişkin faydalı bilgiler sunabilir. Sizin çalışmanıza değerlendirme yaparsam; Bence hangi sektörde ve ana faaliyet konusunu belirtseydiniz iyi olurdu. Anladığım kadarıyla 28 çalışanlı bir iş yerinde bu anketi yapmışsınız ki atölye bazlı olduğundan ve her işletmenin fiziki şartları farklı olduğu için % delik değerler farklı atölyelerde ve iş kolarında işinize yaramaz.28 kişi ;genelleme yapmak için ve hastalıklar bazında değerlendirme yapmak için yeterl değildir. Değerlendirmelerinizde o kişilerin o işte çalışma sürelerini, daha önceki yaptığı işleri , aynı atölye içinde bir fiil direk uğraştığı işlerin listesi gibi unsurlarıda dikkate almanız gerekir. Meslek hastalıkları bir sürecin ürünüdür ve bu süreç içinde kişinin yaptığı tüm işler bilinmelidir. Ben bunların hepsini bildiğinize eminim.Sadece bu paylaşımdan faydalanmak isteyen diğer arkadaşlarımın da bu hususlara dikkatini çekmek istedim.
  6. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Teşekkür ederim beğenileriniz için,olabildiğince çalışanları dahil etmeye çalışıyorum.Kağıt biriktirmektense,çalışanlarda bilinç oluşturmayı yeğlerim. Sizlere de iyi çalışmalar
  7. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    sondan ikinci cümleden iyi slogan çıkar.Havalı olmuş.. Bunu not etmeliyim.. :)
  8. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    recep-ivedik-4-bomba-gibi-geliyor-recep-survivora-katilacak.jpg
  9. Kıymet Güzel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18047
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu da benden...

Ekli Dosyalar:

10. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Elinize sağlık Kıymet Hanım,
    Kullanılacak formlara ekledim:)
    İsimsiz form dağıtmayı tercih ediyorum,gerçi isimsiz anket sonuçları bile işveren için problem olabiliyor:)
  11. Kıymet Güzel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18047
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bana bu işi öğreten(da öğrenemedim ama) bu foruma ve tüm emek verenlere şükranlarımı iletiyorum Gamze hanım .
    Kendi başıma tüm gerekli bilgi form ve uygulamaları sizlerden öğrendim.DUAMDASINIZ.
    İŞVEREN konusunda maalesef ama şimdiye kadar çok zorluk çıkaran olmadı bende:)
  12. M.ismet abdioğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler paylaşımlarınız için...