1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi için ayrı para mı alınmalı?

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve tuncay göktaş tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar sadece risk analizi yapmak sorumluluğu ortadan kaldırır mı?Birim Saat ücreti içine dahil mi edilmeli bu hizmet yoksa her hazırlanan dökümanı ayrı bir ücret mi?
  2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hangi sorumluluk mesela, yapılması zaten yasal zorunluluk tespiti anında güzel bir cezası var...

uzmanlık için sözleşme yaptıysanız ona göre rakam verirsiniz, ben senin uzmanlık işini yapıyorum dedikten sonra risk analizi için ekstra ücret talebi bana biraz abes geliyor, sadece risk analizi yapılmasını isterse işveren tabi ona göre fiyat verirsiniz...
  3. Mrs_Engineer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burdan sunu mu anlamalıyız?
    Tam zamanlı yada kısmı zamanlı calısacagımız OSGB lerde işe baslamadan oncemı bu durum gorusulmeli? Yanı her rısk raporu ıcın bır bedel mı olmalı?
    Ayrı yanı OSGB ye baglı olmadan yurutulen ıslerlerde de mı ayrı bır bedel olmalı? Iyı de farklı sektorlerın farklı rısk analızlerı olacak ozaman ne olacak?
  4. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben açıkçası OSGB ile çalışacak olursam bir gün yaptığım anlaşmayı maaş+prim şeklinde değerlendiririm...OSGB benden ne kadar para kazanıyorsa o kadar bana prim versin, az ise az çok ise çok... bence bunun dışında hiçbir yöntem sağlıklı olarak çalışanı teşvik etmez... bu yüzden sabit bir yerde ISG uzmanlığı düşünmüyorum açıkçası...