1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi sayısı

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve nigarhancar tarafından 19 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. nigarhancar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba

  Risk analizi yapacağım firmanın terminalde 4 deposu,2 yazıhanesi var.Tek firma.Kaç tane risk analizi hazırlamam daha doğru olur.Teşekkürler.
 2. Orhan Yılmaz(2) İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar,

  4 depo ve 2 ofis için toplam 6 adet risk analizi yapmanız gereklidir. Saygılar
 3. Fatih AKÇAYIR İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  79749
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Aslında mevzuatta tam olarak yeri yok. SGK sicili olan her bağımsız birim bu anlamda tek tek ayrı olarak analiz yapılmalı. Ama tek sicilde 6 birim varsa bu durumda mevzuatta karşılığı yok ama iş yeri eklentileri yönetmeliğine göre bağımsız birim olacağını düşünüyor oraya da analiz yapmak gerektiğini düşünüyorum.
 4. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  tek firma ancak farklı adreslerde ise bunların şube olarak ticari sicilleri olması gerekir diye biliyorum durum böyle olunca ayrı ayrı risk değerlendirmesi ve acil durum planı olmalı..
 5. Canan Tanis İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Sinerji İnşaat Mimarlık Müşavirlik A.Ş.
  Risk değerlendirmesinde bölüm bölüm belirtildiği takdirde sorun olmaz herhalde
 6. Osman Ç. İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kaçtane işyeri görünüyor ise o o kadar risk analizi lazım

  İşyeri =SGK da görünen SGK sicl numarası bulunan, üzerlerinde SGK lı çalışan görünen yerler.
 7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  İşi temelden alalım isterseniz.
  Şimdi bir tane iş yeriniz var. Dolayısı ile bakanlık sisteminde de görevliler sizi 1 iş yeri olarak görüyorlar. Denetlemelere gelindiğinde 6 farklı bölüm var. Ama bir tane sicil numarasına kayıtlı iş yeri. Kimse " Neden burada 6 farklı risk değerlendirmesi yok? " diye soramaz. Daha doğrusu bunu size dayatamaz. Ayrı ayrı da hazırlayabilirsiniz.
  Ama tek risk değerlendirmesinde bunu yapacaksanız mevcut risk değerlendirmenizi 6 bölüme ayırır, her bölümdeki riskleri hesaplarsanız hepsi için tehlikeleri analiz etmiş, gözden geçirmiş olursunuz.
  Bunu neye dayanarak söylüyorum peki?
  Bakın;
  İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği,
  Dokümantasyon
  MADDE 11-
  (1) Risk değerlendirmesi asgarî aşağıdaki hususları kapsayacak şekilde dokümante edilir.

  a) İşyerinin unvanı, adresi ve işverenin adı. ( Zaten ayrı ayrı da yapsanız, bu bölüm hepsinde aynı olacak )

  b) Gerçekleştiren kişilerin isim ve unvanları ile bunlardan iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi olanların Bakanlıkça verilmiş belge bilgileri.

  c) Gerçekleştirildiği tarih ve geçerlilik tarihi.

  ç) Risk değerlendirmesi işyerindeki farklı bölümler için ayrı ayrı yapılmışsa her birinin adı. ( Ayrı ayrı da yapılabilineceği anlaşılmakta, ayrı ayrı yapılacaktır gibi bir dayatma, zorunluluk belirtilmemiş)

  d) Belirlenen tehlike kaynakları ile tehlikeler.

  e) Tespit edilen riskler.

  f) Risk analizinde kullanılan yöntem veya yöntemler.

  g) Tespit edilen risklerin önem ve öncelik sırasını da içeren analiz sonuçları.

  ğ) Düzeltici ve önleyici kontrol tedbirleri, gerçekleştirilme tarihleri ve sonrasında tespit edilen risk seviyesi.
 8. Fatih AKÇAYIR İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  79749
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman


  a) İşyerinin unvanı, adresi ve işverenin adı. Hocam burda da zaten ADRES farklı olacağından zorunluluk olmasa da her birim için ayrı ayrı yapılmasında fayda var. Ç bendinde de BÖLÜMLER diyor birimler demiyor yani kaynak bölümü, boya bölümü v.s. bu durumda adres değişmiyor. Aslında sizinle benzer fikirdeyim ama dayanaklar yanlış olmuş.
 9. zeyno06 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  günaydın. benzer bir durum bizde gerçekleşmişti. aynı sahada farklı fabrikalar aynı firmaya ait ama farklı sicil numaraları. hepsi için ayrı olması lazım demişlerdi Ankaradan gelen iş müfettişleri.
 10. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba bende bununla ilgilibilgi almak istiyorum.şirket lmt ilken a.ş dönüşmüş.ünvan ve sicil no değişmiş ama adres aynı elemanlar aynı yer aynı.sorun şu lmt şirkette hala eleman var görünüyor.kapatmak için 1 yıl filan gerekiyormuş.ben burda elemanlarla ilgili işlem yaparken risk analizi yaparken filan napıcam.
 11. Ahmet Hamdi ASLANKOÇ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80129
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Depolardaki riskler hemen hemen birbirine yakın olacağı için birleştirebilirsin, yine aynı risk analizine ofis de oluşabilecek riskleride ekleyip tek bir analiz yapabilirsin veya bu şekilde kapsamlı yap, sonra bunu herbirine ayrı ayrı uygula bir sorun çıkmaz. Acil durum eylem planı hazırlarken de bu bölümlerin her biri farklı yerlerde ise, bulunduğun yerde deniz var, biir diğerinin bulunduğu yerde deniz yok ise ayrı ayrı acil durum planı yapman gerekir. Fakat Aynı yerlerdeyse veya farklı yerlerde olsa dahi çoğrafi koşullar bakımından farklılık göstermiyorsa pek fazla yine tek bir acil durum eylem planı yapılabilir, hepsine ayrı ayrı uygulamada gösterilebilir.