1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi sonrasi ne yapmali

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve nkara08 tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. nkara08 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  • Tamamı Büyük Harf Kullanımı.
  Sevgili arkadaşlar. Eğitimde risk analizini nasıl yapacağımız vs. öğretildi ama risk analizi sonrası giderilen uygunsuzlukları nasıl kayıt altına alacağız? Kalite sistemindeki gibi döf açıp kapatacak mıyız yoksa yazı yazıp fotoğraf koyup uygunsuzluk giderilmiştir mi diyeceğiz?  Not: Yazı kurallara uygun olmadığı için site yöneticisi tarafından yeniden düzenlenmiştir. Lütfen konu açarken daha hassas davranalım.
 2. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  BURTEZ OSGB
  risk analizine böyle bir bölüm eklenebilir excel dosyası kullanıyorsanız. Sürekli yenilenebilir tutmuş olursunuz bilgisayar ortamında.
 3. Kadir SARAÇ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  aslında genel bir şablon elimizde olabilseydi çok yardımı dokunurdu...
 4. Ramazan DEMİRSOY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Elimde örnek RD şablonu var umarım işinize yarar

  Ekli Dosyalar:

 5. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  150813
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  tezmedikal
  ben risk değerlendirmesini yapıyorum sonra en son bölüme eylem referans numarası yani d.ö.f ün numarasını yazıyorum.
  mesela kkd uygun değil döf açıyorum... kkd alındı. döfü kapat = risk değerlendirmesindeki riskin değeri düştü çünkü kkd alındı.
  risk değerlendirmesine yaptıklarını yaz. bu kadar... amaç zaten riski bulup en aza indirmek y ada yok etmek bunun için döf açıp risk değer ekleriz

  kolay gelsin
 6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Risk değerlendirme formlarınızı hazırlarken bu şekilde bir alan boşluğu bırakılabilir.
  Örneğin satırda tehlike, şiddet, olasılık sonuç bölümleri var. Değerlerin üzerinde çıkıyor. Siz önlem alırsanız olasılığı düşürdünüz. Hemen aynı satıra olasılık hanesi düşürülüp çıkan sonuç bölümünü yazarsınız. Sayfanın en sağına da düzeltilme tarihi diye alan açarsınız ve işin düzeltilme zamanını paraflarsınız. Ekte sunduğum örneği incele. en sağ taraftaki bölümü bunun için kullanabilirsin. Hem yapılacak işlerini önceden belirlemiş oluyorsun, hem de kapatılma tarihlerini iş kapatıldıktan sonra girip, eksik kalan işlerine yoğunlaşabiliyorsun.. örnek.png