1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi teslim tutanağı

Konusu 'Formlar' forumundadır ve C.Etem Ünlü tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. C.Etem Ünlü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba arkadaşlar Risk Analizini teslim ederken , teslim edildiğine dair bir tutanak örneği elinde olan var mıdır?
  2. merve polat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet cok yararli olabilir elinde boyle bir tutanagi olan var mi .?
  3. C.Etem Ünlü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kendimiz hazırladık arkadaşlar orjinalini kendimiz aldık fotokopisini işyerine bıraktık

Örneğini hemen yazayım buraya

TUTANAKTIR

xx.xx.xx tarihinde YYYYYYYYYY Şti'nin ZZZZZZZZZZZZ adresindeki ofisinin(fabrikasının,mağazasının) Risk değerlendirme raporu, Acil durum eylem planı 2(iki) nüsha halinde hazırlanmış olup, Bir nüshası İşverene tutanak karşılığı teslim edilmiştir.Diğer nüsha ise İş güvenliği uzmanı tarafından saklanacaktır.

Teslim eden Teslim Alan
  4. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Arkadaşlar bilgisayarınızda vardır zaten örneği. Teslim tutanağı abest kaçacaktır :)
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Teslim tutanağına neden ihtiyaç duyulur ki ? Adam onu saklamazsa zaten 4500 lira ceza yiyecek. İş Güvenliği Uzmanının bu tutanak ile elde edeceği hak nedir onu düşündüm ama bulamadım :)
  6. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Enteresan olmuş. Yeterince dokümantasyon yukumuz yokmuş gibi birde bunu icad etmişsiniz. Yaptığınız risk analizi nin parasini alamazsaniz ben işimi teslim ettim hakkımı alamadım demek için bir kanıt olur.baska bir işe yaramaz. O kanıtıda curutmek kadar kolay birşey yoktur.
  7. C.Etem Ünlü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Amac niye bir hak elde etmek olsun ki?
    Teslim ettiginizi ve teslim alindigini kayit altina almis oluyoruz.
    Siz yaptiginiz isleri kayit altina almiyor musunuz?
  8. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Menfaatimiz ne olacak bu işten onu merak ediyorum :)
  9. C.Etem Ünlü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Niye menfaat olsun ben o kismi anlayamadim
    Ileride gerekli bir durum olursa analiz X tarihte teslim edilmis, Y kisisi teslim almis seklinde elinizde ispat olur.
  10. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Analizin üzerinde tarih koymuyor musunuz ? Biz her sayfasına hazırlanma tarihi ekliyoruz.
  11. C.Etem Ünlü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Analizin ustundeki tarihle teslim tarihinin ne alakasi var
  12. MuratÇakır İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    O kadar çok kayıt yapıyoruz ki adımız dökümantaliste çıkacak,evrak işleri (bide her işçiye) birde bunların kontrolü ve revize edilmesi gerekiyor.Tam zamanlı çalışmayana allah sabır versin.
  13. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İşverene imzalatırken tarih kaydı yok mu ? Her sayfası imzalanması gerekiyor yönetmeliğe göre... Dolayısıyla işveren imza attığında hazırlanma tarihini yürürlük olarak kabul etmiş olur. Hee kafası dank ederse imza attığı tarihi yazar imzası yanına ;)
  14. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Hangi durumlarda o tutanağa ihtiyaç duyacağını bir anlasak olayı çözecez de bir türlü onu anlayamadım. Bize o tutanak ne zaman ve hangi durumlar için lazım olacak?
  15. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Risk analizinin teslim edilmesinde tutanak yapmaya hiç gerek yok. Zaten risk analizinin üzerinde tarafların (işveren ve İGU) imzaları var.
  16. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Yap sen yap boşver ne kadar evrak o kadar iyi, yazılı olsun sendede için rahat edicekse:)
  17. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Ben de bu tarz önemli evraklarda teslim tutanağı düzenlenmesi gerektiğine inananlardanım.
    Adam kafasına göre farklı tarihli, ileri tarihli mevzuata aykırı bir iş yapar, hatalı olarak düzenleyen olarak da ortaya siz çıkıverirsiniz. En azından elinizdeki imzalı belge ile derdinizi bir nebze de olsa anlatmaya çalışırsınız.
    1 A4'ten birşey olmaz arkadaşlar. Sorun yok..
  18. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ben Risk Değerlendirmelerimi dijital ortamda taratıp ayrıca saklıyorum. İşveren kendi elindekiyle oynama yapsa bile orjinali bende pdf olarak taratılmış halde yani sıkıntı yok ;)
  19. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Öyle de sonuçta sen de dijital ortamda onu değiştirebilirsin. Zaten kağıt doküman imzalı olarak orada işe yarar. Gerçi sonuçta en uç noktalardan örnek veriyoruz ama risk risktir işte. Olasılık çarpanı az dahi olsa imkan dahilinde böyle birşey. :D
  20. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    En güzeli bakanlığa gönder bitsin:)