1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi teslim tutanağı

Konusu 'Formlar' forumundadır ve C.Etem Ünlü tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu da kendisini sağlam kazığa bağlamak için eziyet çekenlere gelsin...İş verene risk dğerlendirmesi teslim tutanağı imzalatın. Hatta bence ilk görüşmenin ve teslim esnasındaki konuşmaların ses kaydını alın. O ses kayıtlarınında silinmesine karşın bir kopyasını cd ye atın diğer kopyasınıda flash belleğinize kaydedin. Bence bunların hepsinde aksilik çıkabilir siz en iyisimi iki şahitle gidin. Şahitlerin sonradan sizi satma ihtimallerine karşın tutanağınıza onlarında imzasını alın.Tabii attırdığınız imzaların sahte olmadığını ve asıl işverene imzalattığınızdan emin olmak için ticaret sicil gazetesinin bir kopyasını, iş verenin imza sirküsünü, vergi levhasının bir kopyasını almayı unutmayın... :)))
  2. ses kaydı almadan önce karşı taraftan izin isteyin yalnız ,aksi taktirde suç işlemiş olursunuz :)))
  3. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.... Kendi kendinize rahatsızlık vermeye devam edin...Biz müdahil olmayalım... :)
  4. C.Etem Ünlü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  5. Serkan Sönmez İSGforum Üyesi

Teslim edildiğine dair yazı almak özellikle OSGB leraçısından önemlidir.
  6. M.Emin CELİK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    30. Nisan'da bakanlığın Osgb lerle yaptığı toplantıda risk analizi acil durum planı vs nin de osgbde bulunması gerektiğini söylemişlerdi. Bu evrak daha parlak bir fikre benziyor
  7. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşverene imzalattıktan ve bir fotokopisini aldıktan sonra Tutanağa gerek olacağını sanmam. Sonuçta işveren imzalamış bana vermediler, haberim yok diyebileceğini sanmıyorum. Alsaydın kardeşim derler adama.
  8. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Tutanağa gerek yok bence neticede fatura düzenleniyor adına hizmet analiz almadan ücret verilmiyor.
  9. conelt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bir kaza oldu varsayın, çalışan tazminat davası açtı. Sizin Risk Değerlendirme raporunu yatığınızı ve İşverene teslim ettiğinizi bu teslim tutanağı ile ıspat edebilirsiniz. Aksi halde yapmış fakat benim haberim yok filan denilebilir.. Eğer kaz alt işverende yapıldıysa yine siz kendi işyerinizde o çalışma sahası için yaptığınız risk analizini teslim ettiğinizi bu belgeyle ıspatlayabilirsiniz. Yaşanmadan öğrenilmiyor ne yazık ki. Belge ve kayıt tutulmadan İş Güvenliği Uzmanlığı olmaz maalesef. Yeni başlayan arkadaşlarımızın kulağına küpe olsun isterim.
  10. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sektör isg
    Yahu bu kadar mesaj niye anlamadım,

İşveren rd işyerinde tutmakla yükümlü, işverenin imzası olmadan rd neye yarar? İspat denilmiş, işveren sizi ne karşılığında sorumlu tutacak? Aranızda bir sözleşme mevcutsa ancak öyle sorumlu tutar, yoksa "bu adam bana analizi teslim etmedi" diye bir şey komik olur. O işyerinin sürekli uzmanı değilseniz, adam teslim etmedi derse, ben de analiz yapmadım ki dersiniz. Yargıdakinin kafası çalışıyordur, "bu faturaya neye binaen ödeme yaptınız" der, olay biter.
  11. conelt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence kendi kanaatinizi yazıyorsanız kanaatimdir deyin.. Şu kesin; Yasaya ve belgeye dayanmayan hiç bir şey İş Güvenliği alanında geçerli değildir. Dolayısıyla kanaatlerinizi de mümkün olduğu kadar yönetmeliklere daha doğrusu yasaya ve gereklerine dayandırın.. Olaylara gerçekçi yaklaşmanın tek yolu yasaları iyi okumak ve yorumlamaktan geçiyor. Tüm meslektaşlarıma selamlar..
  12. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hizmet verdiğiniz işveren için doğru. sonuçta faturadan öte işverenin altında imzası var. görmedim etmedim diyemez. Ancak alt yüklenicilerde durum farklı. onlara teslim ederken imza almak şart. onun dışında bir kanıtınız olmuyor çünkü.
  13. bluecat13 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sadece Risk analizi Acil Durum Planı gibi döküman işleri için anlaşılan firmalar için gerekli oluyor. Tüm evrakların imzalatılıp bir kopyasını almak zaman istiyor ve bu tutanak dökümanları elden verdiğinize dair bir kanıt. Yoksa ters bir durumda evraklar kayıp olabilir(!), hiç teslim edilmemiş(!) olabilir :) Yoksa düzenli hizmet verdiğimiz yerlerde zaten imza takibi yapma şansımız var. Çalıştığım OSGB'de uygulamaktayız. Kötü niyetli yöneticiler olabiliyor malum :)
  14. hakan aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53700
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaba osgb
    Arkadaşlar
    1. isg uzmanı görev yetki ve sorumluluklarinda rd yapın der bunu bide tutanakla garantileyin demez.
    2. Her sayfası isveren ve diger hazirlayan taraflarindan imzalanmis 30 40 sayfa bir döküman var elinizde bu sizi kurtarmassa o tek sayfalık a4 nasıl kurtarsin.
    3. Bizler yapmaktan sorumluyuz rd saklanması korunması başına bişey gelmemesi isverenin sorumlulugunda sizdeki saglam durdukca sıkıntı olmaz.
    4. Illada sıkıntı olur derseniz risk analizine bir madde daha ekleyin. 《2 nusha olarak hazirlanan bu risk degerlendirmesi isveren tarafindan korunmali ve başına bişey geldiginde yeni bir kopyasi hazirlayandan istenerek imza altina alinmalidir. Kaybolmasindan dolayi olusacak risklerden isveren sorumludur》 yazin. 5e 5 verin matrisine olsun bitsin

Son olarak umarım kaybetmeyen yada kaybetmeye meyilli olmayan isverenlerle çalışırsınız...
  15. ibratabey Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    42752
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu risk analizi uzmanin sirtindaki en büyük kambur. Rd yapmak ekip isi olsa gerek ben hiçbir yerde rd sini uzman yapar diye okumadim. Rd ekibinden biridir sadece bence is verene bu risk değerlendirme hazirlamanin nazil olacagini önce anlatmak lazim sonra ekip üyelerine yol gösterip puantaji da hep birlikte yapmali. Rd uzmana yapismis bir olgudur...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Ocak 2015 ---
    b) Risk değerlendirmesi;
    1) İş sağlığı ve güvenliği yönünden risk değerlendirmesi yapılmasıyla ilgili çalışmalara ve uygulanmasına katılmak, risk değerlendirmesi sonucunda alınması gereken sağlık ve güvenlik önlemleri konusunda işverene önerilerde bulunmak ve takibini yapmak.
    Biryere katılmak için orda birilerinin olması lazim degilmi
  16. ibratabey Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    42752
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İs yeri hekiminin gys
    b) Risk değerlendirmesi;

1) İş sağlığı ve güvenliği yönünden risk değerlendirmesi yapılmasıyla ilgili çalışmalara ve uygulanmasına katılmak, risk değerlendirmesi sonucunda alınması gereken sağlık ve güvenlik önlemleri konusunda işverene önerilerde bulunmak ve takibini yapmak
    Maddeler hemen hemen ayni fakat hekimler hic kasmiyor degilmi
    Fark gören varsa paylassin lutfen