1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi ve acil durum eylem planı

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve zeyneppacaci87 tarafından 13 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. zeyneppacaci87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar meraba,
    Koltuk döşemesi yapan küçük bir işyerine risk analizi ve acil durum eylem planı hazırlıcam yardımcı olabilir misiniz? Nelere dikkat etmeliyim?
  2. sina76 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Zeynep kardeşim öncelikle risk değerlerlendirme yönetmeliğinde geçen amaç kapsam tanımtehlikeler riskler dökümantasyonu takip sonra iş yerindeki tehlikeleri değerlendir.Muhtemelen şunlar öncelikli olmalı havalandırma aydınlatma elektrik mekanik tehlikeler kompresör olmalı peryodik bakımlar talimatlar acil çıkışlar işaretler kkd ler tertip düzen işçilerin sözleşmeleri özlük hakları dosyaları vs.gibi Erkan beyin dökümantasyon sırası var onlar olmalı , acil eylem planı için onun yönetmeliğindeki dökümantasyonu takip et.Küçük işyeri dedin ama bir sürü işler çıkıyor.Adam başı 25 tl olan sanayi sitelerinde bu dökümantasyonların yapılacağını hiç sanmıyorum...Kolay gelsin başarılar dilerim.....
  3. zeyneppacaci87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Anladım çok teşekkürler. Birşey daha sorucam sitede dolaşırken okudum kafama takıldı bu işyerinde 1 tane çalışan var 1 çalışanı olduğu için acil eylem planına gerek yokmu?
  4. sina76 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 çalışanı olsa dahi herşey geçerli... en önemlisini unuttuk yangınla ilgili faaliyetleride yaz çok önemli..elektrikli el aletleri talimatları bakımları vs
    Temel formül şu işyerinde makinalar - ortam - çalışanlar.....
  5. zeyneppacaci87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kafamda risk analizini şöyle tasarladım; Yangın,ilkyardım,elle taşıma Dolaplar,raflar,asılı ekipmanlar, aydınlatmalar,termal konfor, Elktrikli ve elektriksiz el aletleri,zemin,havalandırma, genel düzenleme
  6. sina76 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Elektrik panosuna bak etrafında bir şey olmamalı altta kauçuk paspas dolap kapakları kilitli ve elektikçi veya sorumlu kişi ismi olmalı anahtarda onda olmalı atelyenin topraklaması yapılmışmı acil akım rölesi varmı tüm bunların raporu var mı dolaba göre mesafede yerden 90 cm yüksekte kuru kimyevi tozlu yangın söndürücü varmı ?elektrik prizlerini kabloları kontrol et , florasanlar etanj olmalı ,ecza dolabı var mı ortam ölçümüne gerek varmı varsa yapılmışmı çeklistler var onları bulabilirsen daha kolay olur. Tüm bunları resimle müfetişler ofisten gidilmeden yapılmış dememeleri için resimli olmasını istiyorlar.
  7. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar florasanlar etanj olmalı ne demektir ?
  8. sina76 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ....
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Şubat 2014 ---
    kapaklı ,düşmeyi engellemek demek , google yazın resimlerini görebilirsiniz daha çok tozlu ortamlarda kullanılıyor. düşmeyi engellemek için bazı yerlerde cırt plastik bantlada bağlıyorlar....

Ekli Dosyalar:

• images.jpg
      images.jpg
      Dosya Boyutu:
      2,8 KB
      Görüntüleme:
      57
  9. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar merhabalar bana acilen tek çalısanı olan bir iş yeri icin acil durum eylem planı lazım elinde örnek olan var mı ?