1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi ve değerlendirmesi prosedürü

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  1.0 AMAÇ :

  ............................ LTD.ŞTİ.'nin kanundan doğan, yapmakla mükellef olduğu "İş Sağlığı ve Güvenliği" risklerinin nasıl değerlendirileceğini belirlemek,


  2.0 KAPSAM :

  ............................ LTD.ŞTİ.'de uygulanan "İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi"(İSG) kapsamında yapılacak risk değerlendirme faaliyetlerinde kullanılır.


  3.0 SORUMLULUKLAR:

  İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili kanuni mevzuatların incelenmesi ve sisteme adaptasyonun sağlanmasından ve revizyona uğrayan mevzuatların değerlendirilmesinden İSG Yönetim Temsilcisi sorumludur.

  Her işveren; işyerinin, tehlikeli bölgeler ve etkilenme alanı dahil olmak üzere, yer seçiminden başlayarak, iş ekipmanlarının kullanım ömrünün bütün safhalarını, ham, yarı mamul, mamul maddeler ile işin yapım ve yürütüm tekniklerinin tamamını kapsayacak şekilde Risk Değerlendirmesi yapılmasını sağlamakla yükümlüdür.


  Tehlike ve risk değerlendirmesi işyerimizde şu şekilde yapılmaktadır :

  • Başlangıçta..................... ile …………………… İşyeri Sağlık Birimi ve birimlerin orta düzey yetkilileri tarafından hazırlanan Risk Analizi çalışmaları sürecin devamında her birimden atanacak İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumluları tarafından sürekli olarak izlenecek ve sürekli olarak iyileştirilecektir.
  • Belirlenen risklerin kabul edilebilir seviyeye indirilinceye kadar sürekli izlenmesi gerekmektedir.
  • Kabul edilebilir seviyeye indirilen riskler ise olasılık ve şiddetlerinin artmaması için alınmış olan önlemlerin devamlılığı izlenmelidir.
  iSGforum @Facebook / iSGforum @Linkedin / iSGforum @Twitter

  Ekli Dosyalar:

 2. Yasar Adem İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  133966
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkürler elinize sağlık
 3. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Afyon
  Sertifika Numarası:
  57660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Risk analizinde termin olarak , haftalık, aylık kontrol denebilir mi? tarih mi yazılmalı
 4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  net tarih yazılmalı (../../....)
 5. Cemre Aysalar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar; risk analizinde termin tarihini yazdıktan sonra o tarih geldiğinde neler yapılmalıdır? O tarihe gelene kadar yapılan düzenlemelerle yeni bir risk analizi mi hazırlanmadı düzenlemer yapılmamışsa ne yapılmalıdır?