1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi ve eğitimlerde fatura kesmek

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Mehmet Ali tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar apartmanlara veya 50 işçinin altında işçi çalıştıran firmalara risk analizi yapsak ve eğitim versek, fatura etmemiz gerekiyor mu? Fatura etmezsek ne gibi bir yöntem izlemeliyiz? Fatura etmez isek firma bize ödediği ücreti nasıl gider olarak gösterecek? Bu konuda yardımcı olurmusunuz?
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    makbuz olabilir herhalde bu yöneticiler aidat toplarken bir makbuz kesiyolar ya o olmaz mı :)
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    serbest meslek makbuzu kes sende canım..ne olcak..
  4. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler.Serbest meslek makbuzunu araştırayım.
  5. İdris Saklı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5022
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OBJEKTİF OSGB
    Mühendislik ve Danışmanlık şirketleri içinde serbest meslek makbuzu kullanmamızda bır sıkıntı yoktur sanırım değilmi. ve ayrıyeten danışmanlık şirketleri risk analzii ve eğitim vermede bir problem yaşarlarmı yasal olarak.
  6. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Serbest meslek makbuzu kesebilmek için vergi mükellefi olmanız gerekli.
  7. serkan bey İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ali İhsan hocam serbest meslet makbuzu hakkında bilgi sahibi isen beni bu konuda aydınlatabilirmisin.örneğin muhasebeciye ihtiyaç varmı esnaf gibi..yoksa kira geliri gibi bir gelir beyanımı bu iş..
  8. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Evet var. Ben zaten mali müşavirlik yapıyorum. Serbest meslek makbuzu kesebilmek için vergi dairesine mükellef olaçaksınız. Muhasebeci tutaçaksınız. Kestiğiniz serbest meslek makbuzunun kdv sinide vergi dairesine yatırmak zorunda kalırsınız. Hiç kar etmeseniz bile bu size asgari yıllık 3.500,00 TL civarında bir paraya mal olur
  9. serkan bey İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2013 ---
    hocam ünvanında işletme de yazılı idi bilgi verebileceğini düşündüm.çok saol bilgi için
  10. Songül Kuvancı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ali bey peki vergi mükellefi olmadan makbuz kesebilirmi?.apartman yöneticileri gibi.
  11. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Arkadaşlar bireysel olarak risk analizi acil eylem planı ve eğitimler gibi faaliyette nasıl bulunacağınıza dair lütfen bakanlığa danışın. Ankaraya gidin ve öğrenin kulaktan dolma bilgilerle iş yapmayın...
  12. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    malesef kesemezsiniz.
  13. Songül Kuvancı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim ali bey.peki bu işi nasıl faturalandırabilirim.çünkü faturalandırabilirsem en az 30 işletme kazanmış olucam.yasal olarak yanlış birşey yapmak istemiyorum ama maddi olarakda işlev olarakta uygun olsun istiyorum. çünki bir daha faturalandırma yapmak durumunda kalmayabilirim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Mart 2013 ---
    yani geçici bir oluşum benim için malum bir süre sonra zaten herkes uzman istihdam edecek.
  14. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    serbest meslek makbuzu için adres belirtmek ve 500 tl masraf +stopaj + KDV var iş uzuyo böyle ne yapmak gerekli bende artık merak ediyorum
  15. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sadece tek seferlik bir iş yapacaksan git bir mali müşavirin yanına anlat durumu kesiversin bir fatura vergi numarası açtırman ayrı bir dert kapattırman ayrı bir dert
  16. Keşan İSG İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Erhan Engin
    Apartmandan gider makbuzu kestirerek yapabilirsin sanırım. Gider makbuzuna sen imza atıcaksın tabii
  17. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    170 i aradım cevap gelince yazarım :)
  18. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ve cevap geldi fatura kesemezmişiz illaki sözleşme yapmak gerekiyormuş
    örnek olarak verdiği cevap : apartmanlara isg temel eğitim vereceğiz diyelim ki 3 saat bile olsa apartman yöneticisi isg katipten kısmi süreli sözleşme yapacakmış
  19. Lale Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sadece risk analizi için bile sözleşme mi gerekiyor yani???
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Nisan 2013 ---
    bir de arkadaşlar sucuk üretimi yada benzer bir grupta imalathane için risk analizi örneği olan var mı?
  20. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aslı yoktur, 170 alo destek hattının önce kendilerine destek olması lazım..

2014 temmuzdan önce ne istersen onu kes vergi verdiğin sürece sıkıntı yok
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Nisan 2013 ---
    apartmanlar için tabiki